ABD’li milyarder John Paulson: “Kripto paraların gerçek bedeli yok”

0

Ünlü yatırımcı ve milyarder portföy yöneticisi John Paulson, yakın vakit evvel verdiği bir röportajda, altın üzere klasik inançlı limanlara yapılan yatırımları savunurken dijital varlıkların değişken tabiatını eleştirdi.

1994 yılında kurulan New York merkezli bir firma olan Paulson & Co’nun kurucu ortağı olan Paulson, 2008’de ABD konut finans piyasasında yaşanan çöküşten epeyce âlâ biçimde yararlanmasıyla tanınıyor.

2011 yılında yaşanan mali krizin akabinde 38 milyar dolarlık serveti sekiz senede 9 milyar dolara kadar düşen Paulson, idare altındaki varlıklarda %76,5’lik bir azalma yaşadı.

Röportajda gelişmekte olan kripto para piyasası hakkındaki görüşleri sorulan milyarder, bu varlıkların “sınırlı bir arza” sahip olduğunu ve “gerçek bir kıymeti olmadığını” argüman etti.

Paulson, kripto para ünitelerine inanıp inanmadığı sorulduğunda ise şunları söyledi:

Mevcut finansal ortamda altın ile ilgili beklentileri sorulan Paulson, COVID-19’a cevap olarak artan para arzının geçen yıl yaklaşık %25’i bulduğuna dikkat çekti. Ayrıyeten milyarder, bu durumun gelecekteki enflasyonun en düzgün göstergesi olduğunu belirtti.

Paulson’un kripto para ünitelerinin temel yetenekleri hakkındaki olumsuz görüşü, 2018 yılında kripto paraları “zehirli” olarak nitelendiren milyarder yatırımcı Warren Buffet‘ın hislerine benzetildi.

Bu makale birinci olarak Muhabbit’te yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku