Altın fiyatları geriledi lakin ABD bilgileriyle düşüş hudutlu kaldı

0

Muharrir: Gina Lee

Investing.com – Altın fiyatları Pazartesi sabahı güne düşüşle başlasa da hala bir haftanın en yüksek düzeyine yakın seyrediyor. ABD tüketici hissiyatındaki keskin düşüş, Fed’in varlık alımını azaltacağına ait telaşları azalttı ve sarı metale az da olsa takviye verdi.

Altın vadeli süreçleri 0,04% oranında düşüşle 1.777,55 dolardan süreç görüyor.

Geçen Cuma yayınlanan datalar, tüketici hassaslığının 2011’den bu yana en düşük düzeylerine düştüğünü gösteriyor. Ağustos ayı Michigan tüketici beklentileri 65,2 iken Michigan tüketici hassaslığı 70.2 olarak yayınlandı.

Bilgiler, Fed’in beklenenden daha erken varlık alımını azaltacağı ve faiz artışı yapacağına dair beklentileri artırdı. Salı günü temel perakende satışlar ve perakende satışlar üzere bilgiler yayınlanacak.

Yatırımcılar artık Fed Lideri Jerome Powell’ın konuşmasını ve Fed’in son siyaset toplantısının tutanaklarını bekliyor.

Avustralya Merkez Bankası ve Yeni Zelanda Merkez Bankası, Salı günü son toplantının tutanaklarını ve Çarşamba günü en son siyaset kararını yayınlayacak.

Günün erken saatlerinde yayınlanan Çin bilgileri beklenenden düşük geldi. Sanayi üretimi Temmuz ayında yıllık bazda %6.4 artarken, perakende satışlar tıpkı ayda yıllık bazda %8.5 arttı.

Öteki kıymetli metallerde gümüş %0,2, platin %0,7 ve paladyum %0,4 paha kaybetti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku