Altın geriledi lakin COVID-19 hadiseleriyle düşüş hudutlu kalıyor

0

Müellif Gina Lee

Investing.com – Altın vadeli süreçleri Salı günü Asya seansı sırasında paha kaybetti. Lakin global olarak daima artan COVID-19 olayları ve son vakitlerde olumsuz gelen Çin ekonomik bilgilerinin inançlı liman varlıklarını artırmasıyla birlikte altındaki düşüş hudutlu kaldı.

Altın vadeli süreçleri, Pazartesi günü 6 Ağustos’tan bu yana en yüksek düzeyine ulaştıktan sonra, %0,11 düşüşle 1.787,90 dolara geriledi.

Yatırımcılar artık, merkez bankasının varlık azaltmaya ne vakit başlayacağına dair ipuçları için günün ilerleyen saatlerinde açıklanacak Fed tutanaklarını bekliyor.

Boston Fed Lideri Eric Rosengren Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Ağustos ayındaki güçlü istihdam raporunun merkez bankasının varlık azaltımına başlama şartlarını karşılayabileceğini söyledi. Fed Lideri Jerome Powell da günün ilerleyen saatlerinde bir belediye binasında eğitimciler için konuşma yapacak.

Asya Pasifik’te, Avustralya Merkez Bankası günün erken saatlerinde son toplantı tutanakları yayınladı. Yeni Zelanda merkez Bankası ve Endonezya Merkez Bankası Çarşamba ve Perşembe günü siyaset kararlarını açıklayacak.

Yatırımcılar ayrıyeten Pazartesi günü Çin tarafından yayınlanan ve endüstriyel üretim ve perakende satışlar Temmuz ayında beklenenden daha yavaş büyüdüğüne dair ekonomik dataları sindirmeye devam ediyor. Ülkenin COVID-19 olaylarındaki artış durumu ve olumsuz hava şartları, dünyanın en büyük ikinci iktisadının toparlanmasına mani oldu.

Çin Sanayi ve Ticaret Bankası da, hem global hem de lokal kıymetli metal fiyatlarındaki artan oynaklığı münasebet göstererek kimi hesaplar için bedelli maden süreçlerini erteledi.

Taliban Kabil’e yine girerken Afganistan’da artan huzursuzluk da yatırımcıların radarına girdi.

Öteki bedelli metallerde gümüş %0,3 paha kazanırken platin %0,1 yükseldi, paladyum 2.605 dolardan süreç görüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku