Altın yatırımcıları Jackson Hole’a odaklandı

0

Altın, yatırımcıların cuma günü gerçekleştirilecek Jackson Hole toplantısına odaklanmasıyla haftaya yükselişle başladı. Gram altın ise dolar kurunun zayıflamasıyla 488 TL civarında bulunuyor.

Fed Başkanı Jerome Powell’ın cuma günü yapacağı konuşmada varlık alımı azaltımlarıyla ilgili mesajlar vermesi bekleniyor. Fed’in 27-28 Temmuz’da gerçekleştirdiği toplantıya ilişkin tutanaklarda birçok politika yapıcının bu yılın sonlarına doğru varlık alımı azaltımına başlanmasının uygun olacağını düşündüğü ortaya çıkmıştı. Powell da konuşmasında tutanaklar ile ilgili detaylı yorumlarda bulunma şansına sahip olacak.

Her yıl dünyanın en önemli merkez bankacıları ve finans oyuncularını Wyoming eyaletinin Jackson Hole kasabasında bir araya getiren sempozyumun yakın zamanda artan Kovid-19 riski nedeniyle 27 Ağustos’ta çevrimiçi olarak gerçekleştirileceği bildirildi.

Ons altın fiyatı

Ons altın, Ağustos ayına sert bir düşüşle başladıktan sonra kayıplarının bir kısmını telafi ederek yeniden 1.800 dolara doğru yükselmişti. Geçen hafta dalgalı bir seyir izledikten sonra haftayı yükselişle kapatan ons altın, yeni haftaya da yükselişle başlayarak 1.787 dolar civarında işlem görüyor.

Gram altın fiyatı

Gram altın, geçen hafta Dolar/TL ve küresel altın fiyatlarında yaşanan yükselişle 492 TL’ye kadar tırmandıktan sonra doların zayıflaması ve küresel altın fiyatlarındaki düşüşle yeniden 490 TL’nin altına kaymıştı. Yeni haftaya yükselişle başlayan gram altın, 488 TL civarında bulunuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku