AMC, GameStop ve Blackberry sakin bir başlangıca hazırlanıyor

0

Muharrir: Dhirendra Tripathi

Investing.com – AMC (NYSE:AMC), GameStop (NYSE:GME) ve BlackBerry (NYSE:BB) üzere manşet payları (meme stocks), piyasa öncesinde %2-2,5 artış yaşayarak nispeten sakin bir başlangıca işaret etti.

Yatırımcılar için en sıcak isim olan AMC’ye gelince: yatırımcılar şirketin istikametini anlamaya etmeye çalışıyor.

Bir ay içinde, üç seferde ve farklı fiyatlarla pay ihracı ile 1,24 milyar dolar toplayan şirket, 2022’de 25 milyon pay daha satmak için Perşembe günü bir ön vekaletname verdi.

Çarşamba günü yalnızca bir seans içinde payları ikiye katlanan ve 83,63 doları gören AMC yatırımcıları için oldukça inişli çıkışlı bir ticaret oldu lakin yeni bir pay arzı ilanı üzerine artışlar iki basamaklara düştü. Pay senedi Cuma gününü 66,80 dolar ile bitirdi.

Bu yılın birinci çeyreği prestiji ile salgın, şirketin 2016’da 2 milyar doların altında olan uzun vadeli borç düzeylerini 5,4 milyar dolara çıkardı. Ve para kaybetmeye devam ediyor. Analistler önümüzdeki 12 ay boyunca 100 milyon dolar daha yükselmesini bekliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku