AMC payı %12 yükseldi

0

Muharrir: Dhirendra Tripathi

Investing.com – AMC payı (NYSE:AMC) Salı günü yaklaşık %12 artış gösterdi. Mültipleks operatörü, ikinci çeyrek için beklenenden daha küçük bir ziyan paylaştı.

30 Haziran prestiji ile AMC’nin ABD’deki 593 salonunun tamamı ve milletlerarası 335 salonunun da %95’i açıktı lakin Haziran başına kadar birden fazla açılmadı.

AMC’nin net ziyanı 561,2 milyon dolardan 344 milyon dolara düştü. Analistlerin kestirimi pay başına 91 sent kayıp tarafında olmuştu.

Sinema zinciri, analistlerin 382,1 milyon dolar beklentisine kıyasla 444,7 milyon dolar gelir raporladı.

Pandemiden bir yıl sonra gelen ve gişe rekorları kıran yeni sinemalar, izleyiciler salonlara döndükçe geliri artırdı.

CEO Adam Aron, “AMC’nin salgındaki seyahati bitmedi ve hala tehlikeyi büsbütün atlatmış değiliz” dedi. “Ancak enfeksiyondan etkilenmiş bir dünyada geleceğin bize ne getireceğinin garantisi olmasa da ileriye bakıp bu kıssa için memnun bir Hollywood sonunu hayal edebiliriz.”

Ayrıca Aron, ABD’deki yerlerinde Bitcoini ödeme aracı olarak kabul etme mümkünlüğünü artırdı.

AMC salgın sırasında kısmen, kimi paylara yönelik büyük alım çılgınlığından hissesini alması sayesinde iflastan kurtuldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku