Amerikalı yatırımcılar kredi kartıyla kripto para almak istiyor

0

Kripto para piyasaları olgunlaşmaya devam ediyor ve ana akım olma yolunda süratli bir formda ilerliyor. Yapılan araştırmaya nazaran Y nesli, para harcama alışkanlıklarını değiştiriyor.

1.000 Amerikalı kripto para yatırımcısı ile araştırma yapan GamblersPick, Y neslinin ortalama olarak kripto para yatırımlarının 1.800 dolar olduğunu ortaya koydu.

Anket, iştirakçilerin %25’inin prestiji paradan fazla kredi kartı kullanarak kripto para satın aldığını ve mevcut portföylerini oluşturmak için bankalardan ve yakınlarından yaklaşık 500 dolar borç aldığını ortaya koyuyor.

Enteresan bir halde “Baby Boomers” kuşağının kripto para ünitesi satın almak ismine ortalama 4.000 doların üzerinde borçlandığı ortaya çıktı. Bu datalara baktığımızda, yeni kuşakların kripto varlık portföylerini genişletmek için daha az kredi kullancığını görebiliyoruz.

Tesla CEO’su ABD vatandaşları için ilham kaynağı

Bunun yanı sıra Tesla’nın CEO’su Elon Musk, ankete katılan Amerikalılar için büyük bir ilham kaynağı olarak öne çıkıyor. Yatırımcılar ayrıyeten Warren Buffet ve Snoop Dogg üzere isimlerden de esinleniyor.

Tüm bunların haricinde “Baby Boomers” 2.000 dolarlık ortalama ile en fazla kripto para portföyüne sahip olan yaş kümesi. Ayrıyeten bu jenerasyon, %65’lik bir kâr elde ettikten sonra para kazandıklarını hissettiklerini belirtiyor.

Ankete nazaran bayan yatırımcılar, genel manada tıbbi harcamalar için kripto paralarını bozdurmaya meyilli. Z neslinin %31’i ve Y neslinin %17’si öğrencilik hayatında aldığı kredileri, kripto paralar ile ödeme konusunda açık bir görüşe sahip. Ayrıyeten iştirakçiler kripto varlıklarını ortalama olarak 6 ay ila 5 yıl ortasında tutmayı planlıyor.

Reddit, kripto para ile ilgili olarak tanınan bir platform olarak öne çıkıyor. Ayrıyeten Y nesli yatırım tavsiyeleri için genel olarak forumları, Twitter ve Youtube’u takip ediyor.

Bu makale birinci olarak Muhabbit’te yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku