Amerikan doları ABD’de tüketici inancının gerilemesiyle birlikte baskı altında

0

By Gina Lee

Investing.com – Amerikan doları Pazartesi sabahı paha kaybederek bir haftanın en düşük düzeyine yaklaştı. ABD tüketici inancındaki gerileme, Fed’in daha sıkı para siyaseti için adım atma ihtimalini azalttı.

ABD Doların başka para ünitelerinden oluşan bir sepet karşısındaki durumunun göstergesi olan Dolar Endeksi, 0,02% düşüşle 92,48 puana geriledi.

USD/JPY paritesi %0,19 düşüşle 109,36 düzeyine geriledi.

AUD/USD paritesi Salı günü Avustralya Merkez Bankası’nın son toplantısının tutanaklarını yayınlaması ile %0,22 düşüşle 0.7352 düzeyine geriledi. NZD/USD ise Çarşamba günü Yeni Zelanda Merkez Bankası siyaset kararı öncesi 0,02% düşüşle 0,7036 düzeyine geriledi.

USD/CNY çifti %0,01 artışla 6,4773’e yükseldi. Çin’den gelen datalar sanayi üretiminin Temmuz ayında 6,4% ile bir evvelki yıla nazaran beklenenden az arttığını gösterdi. Perakende satışların ise bir evvelki yıla nazaran 8,5% arttığı görüldü.

GBP/USD çifti %0,02 artışla 1,3866’ya yükseldi.

Yatırımcılar, tüketici hissiyatının 2011’den bu yana en düşük düzeylerine düştüğünü belirten evvelki haftaya ilişkin ABD ekonomik datalarının akabinde temkinli. Ağustos için Michigan tüketici beklentileri 65,2 iken, Michigan tüketicisi his 70.2 olarak yayınlandı.

Salı günü ABD’den Çekirdek perakende satışlar ve perakende satışlar ile ilgili bilgiler gelecek.

Yatırımcılar ayrıyeten Fed’in varlık alımını azaltması ve ve faiz artırımı konusundaki bir sonraki atağını bekliyor. Fed Lideri Jerome Powell Salı günü eğitimciler ve öğrencilerle sanal bir toplantıda konuşacak Ayın ilerleyen günlerinde merkez bankası yıllık konferansı Wyoming, Jackson Hole’da düzenlenecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku