Bakan Karaismailoğlu: “Kalıcı projelere bir an evvel başlanacak”

0

Bakan Karaismailoğlu, “Sinop kent geçidinde en kıymetli iki köprümüz tahrip olmuştu. Bu iki köprüye karşılık birinci köprümüzü iki gün evvel açmıştık. Ulaşım muhtaçlığını kısmen de olsa karşılamıştı fakat bunun kâfi olmadığını gördük ve çabucak iki gün bile olmadan artık şimdi ikinci geçidimizi de açarak hizmete vermeye başlayacağız. Artık ulaşım açısından Ayancık’ta hiçbir sorun kalmayacak.” dedi.

Bakanlığın açıklaması şöyle:

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ayancık Çayı Üzerinde Ek Karayolu Geçişi sağlayacak olan süreksiz köprüde açıklamalarda bulundu. Bartın Kastamonu ve Sinop’ta tarihin en kıymetli afetlerinden birinin yaşandığını lisana getiren Bakan Karaismailoğlu, “Üzerinden 9 gün geçti. Bartın’da Kastamonu’da Sinop’ta hayatı olağana çevirmek için 9 günde çok büyük kademeler kaydettik. Hayatın devamlılığını sağlamak için bütün gücümüzü kullandık. Bilhassa ulaşım açısından karadan, havadan, denizden bütün botlarımızı bütün ulaşım sistemimizi vatandaşımızın hizmetine verdik. Bartın’da, Kastamonu’da, Sinop’ta artık hayat yavaş yavaş olağana dönüyor.” tabirlerini kullandı.

“Kalıcı projelere bir an evvel başlanacak”

Sinop kent geçişinde değerli iki köprünün sel felaketinde tahrip olduğunu anımsatan Bakan Karaismailoğlu, artık de ikinci geçişin hizmet vermeye başlayacağına dikkat çekerek şu halde konuştu:

Bu etaptan sonra kalıcı köprü imalatlarına devam edeceklerini lisana getiren Karaismailoğlu, “Çatalzeytin-Türkeli ortasındaki yani Sinop’la Kastamonu ortasındaki geçişi de sizlerle birlikte 2 gün evvel açmıştık. Artık orada da ulaşım sıkıntımız kalmadı. Kastamonu’da da bütün ilçelerindeki yıkılan köprülerimizle ilgili süreksiz servis yollarımızı bağlamış bulunmaktayız. Bartın’da da Bartın-Karabük geçişini sağlamış durumdayız. Burada devlet millet el ele. Bilhassa teşekkür etmek istediğim kurumlar var. Başta AFAD, Karayolları Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri, Vilayetler Bankası uğraşlarından ötürü teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Bütün ulaşım, haberleşme, irtibat ağlarıyla ilgili kalıcı projelere de bir an evvel başlayacaklarının kaydeden Karaismailoğlu, konuşmasına şu biçimde devam etti:

“Köprü hesaplamalarını farklı yapıyoruz”

Karaismailoğlu, “Tahrip olmuş köprü bir tane de ardımızda var. Bunları çabucak kısa müddette kazıklı sistem yeni projeli olarak yapacağız. Projeleri hazır. Artık kazık makineleri yolda. Birazdan başlayacaklar. Bu hem kemer formunda olacak hem de bu ayak açıklıkları bunun en az iki katı genişliğinde olacak, daha da yükselteceğiz bunları. Bu hesapları farklı yapıyoruz artık. İnşallah temennimiz bu türlü bir afet olmaması lakin olduğu vakit da etkilenmeyecek imaller üstleneceğiz.” dedi.

Sinop Ayancık Devlet Hastanesi’nde selden etkilenen yerlerde incelemelerde bulunan Bakan Karaismailoğlu, vatandaşlarla görüştü. Sinop Ayancık Merkezde süreksiz köprüde açıklamalarda bulunan Karaismailoğlu, Sinop Ayancık Merkez’de vatandaşa aşure ikramında bulundu. Karaismailoğlu’nun gün içerisinde ziyaretleri devam edecek.

-iDeal Haber Merkezi-

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku