Bankacılık devi Wells Fargo’dan Bitcoin atılımı

0

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en eski bankalardan biri olan Wells Fargo, güçlü müşterilerine Bitcoin kullanma imkanı sunan yeni bir yatırım fonu duyurdu.

Fargo, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler Komitesine (SEC) D formu olarak da bilinen “Menkul Değerlerin Muafiyet Bildirimi” isimli dokümanı sundu. Dokümanda fonun, “FS NYDIG BITCOIN FUND I” olarak isimlendirildiği ortaya çıktı. Anlaşılan o ki, yatırım hizmetleri şirketi NYDIG ve alternatif varlıklar yöneticisi FS Investments ile sonlu bir paydaşlık kuruluyor.

Bildiride, Wells Fargo Takas Hizmetlerinin fona dahil olmak isteyen tüm müşteriler için saklama ve süreç hizmet bedeli alacağı belirtildi. Ayrıyeten fonun birinci satışının şimdi gerçekleşmediği ve Fargo’nun teklifin bir yıldan fazla sürmesini beklediğini gösteriyor.

New York Digital Investment Group (NYDIG), dolaylı ve direkt Bitcoin alımları yaparak BTC odaklı yatırım stratejisi izleyen Stone Ridge Asset Management’a ilişkin.

NYDIG ayrıyeten bu yaz yeni bir Bitcoin fonu için JPMorgan Chase ile paydaşlık kurdu. Bu, dev bankanın çeşitli müşterilere kripto tahlilleri sunduğu altı fondan yalnızca biri.

Fargo’nun kripto parayla ilgilenişi, varlık sınıfının Wall Street’teki artan popülaritesini yansıtıyor. Goldman Sachs, BNY Mellon, JPMorgan Chase ve Morgan Stanley üzere isimlerin ilgisini çekiyor.

Wells Fargo Investment Institute lideri Darrel Cronk, bu mayıs ayında gazetecilere verdiği demeçte, kurumun artık kripto para alanının “uygulanabilir, yatırım yapılabilir varlık olmasını sağlayan gelişimini tamamladığını” söyledi.

Bu makale birinci olarak ilkbitcoin’de yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku