BIST 100 Endeksi 5 ayın en yüksek düzeyine çıktı

0

Investing.com – Dün günü %1 üzeri yükselişle 1.459 puandan kapatan BİST 100, bugün güne 1.465 puandan başladı ve gün içinde 1.472 puana çıkarak 22 Mart sonrası en yüksek seviyeyi gördü.

TCMB Liderinin misyondan alınması öncesinde TL bazında rekor kıran endeks, Ağbal’ın misyondan alınmasının akabinde 1.250 puana kadar geriledi. Endeks bu tarihten sonraki yükselişlerinde 1.470 puanı aşamamıştı. Bugün bu direnci test eden endeks, 5 ayın da tepesini görmesinin akabinde günü

Bugün endekslerden en yeterli performansı BİST Turizm ve BİST Ulaştırma ile BİST Telekomünikasyon gösterirken son haftalarda yeterli performans gösteren BİST Bankalar  ise bugün negatif ayrıştı.

Dünya borsalarında ABD’nin aşıyı onaylaması ile hizmet dalı başta olmak üzere sektörel endekslerde yükseliş yaşanıyor. Ekonomik büyümenin artacağına hassas olan endekslerdeki yükselişe yurt içi de eşlik ediyor. Turizm, ulaştırma ve demir çelik payları bugünkü yükselişe öncülük etti.

Muharrir: Deniz Engin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku