BIST 100 Endeksi, günü son iki ayın en düşük düzeyinde kapattı

0

Investing.com –  Nisan 2020’de yükselişe geçen ve Ekim- Kasım periyodunda soluklanan S&P 500, rekor tazelemeye devam ediyor. Endeks, bugün 4.287 puan ile tepe yaparken endekse katkıyı ise teknoloji payları verdi.

Avrupa tarafında satıcılı, Asya’da ise karışık seyir olan haftanın birinci süreç gününde BİST 100 de kaybedenler ortasında yer aldı. Geçen haftayı 1.391 puandan kapatan endeks, yeni haftaya 1.395 puandan başlamasının akabinde istikametini aşağı çevirdi ve gün içi en düşük 1.368 puanı görerek 26 Nisan sonrası en düşük seviyeyi test etti.

Borsa günü %1,3 düşüşle 1.373 puandan kapatırken günün birinci yarısında hudutlu kayıp veren BİST Bankalar da günün devamında satış yedi ve endeks günü %1’e yakın kayıpla 1.195 puandan kapattı.

Günlük bazda en çok kaybeden payların başında NIBAS, CEOEM ve SAMAT gelirken en çok yükselen paylar ise ATATP, TKURU ve TACTR oldu. Bugün en çok süreç gören paylar GARAN, THYAO ve EKGYO oldu. Kapanış prestijiyle borsada toplam süreç hacmi 16,5 milyar üzerinde oldu.

Muharrir: Deniz Engin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku