BIST 100 Endeksi, yeni haftaya son iki ayın doruğunda başladı

0

Investing.com -Geçtiğimiz haftayı yükselişle kapatan BİST 100, yeni süreç haftasına %0,25 yükselişle 1.451 puandan başladı konut seansın birinci saatinde 1.457 puana çıkarak 14 Haziran sonrası en yüksek seviyeyi gördü.

Mart ayındaki kaybın akabinde gelen toparlanmada en yüksek seviyeyi 14 Haziran’da 1.469 puan ile test eden endeks, sonrasında 1.342 puana geriledi. 27 Temmuz’da görülen bu sevi sonrasında yükselişe geçen endekste haftalık bazda 3 haftalık yararın akabinde yeni haftada da yükseliş sürüyor.

Teknik düzey olarak kıymetli görülen 1.470 puan yakından izlenirken bugün borsada seansın birinci saatinde en âlâ performansı BIST İnşaat, BİST Bankalar, BİST Ulaştırma ve BİST Metal Harici Mineral Eserler gösteriyor.

Dünya borsalarındaki ralli, Avrupa’da son yılların en uzun soluklu yükselişi ve ABD’deki yeni rekorlardan dayanak alan piyasalardaki optimistlik sürerken Çin tarafında beklenti altında kalan sanayi üretimi, perakende satışlar ve sabit varlık yatırımları sonrası Asya tarafında karışık seyir var ve satış baskısı fazla, ama GOP’lara sirayet eden bir satışın olmamasıyla endeksler bugün yükselişine devam ediyor.

Müellif: Deniz Engin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku