Bitcoin madencileri 50.000 dolar düzeyinden 1.570 BTC sattı

0

Çin’deki kripto para ve Blockchain haberlerini paylaşan 8BTC haber kuruluşunun Twitter’da yaptığı açıklamaya nazaran, geçtiğimiz hafta kripto para madencileri tarafından yaklaşık 78,5 milyon dolar kıymetinde Bitcoin (BTC) satıldı.

Genel olarak kripto para madencileri, kar realize etmek, operasyonel ve ömür masraflarını karşılamak için 1.570 BTC’yi kripto para borsalarına gönderdiler.

Madenciler BTC’lerini istedikleri fiyattan satmayı başardılar. Madencilerin satışı sonrası önder kripto para ünitesi 52.000 dolar düzeyine yükseldi.

Bitcoin’de şu an prestijiyle yaşanan geri çekilme, El Salvador’da Bitcoin’in resmi para ünitesi haline geldiğine dair haberlere karşın gerçekleşti. İzafi Güç Endeksi üzere göstergelere nazaran şu anda Bitcoin piyasası çok satın alınmış durumda. Ayrıyeten Endişe ve Açgözlülük endeksi, piyasanın çok ısındığını gösteriyor.

Madencilerin yanı sıra, trader’lar da Bitcoin long konumlarını tasfiye ediyor. Bugün erken saatlerde, yaklaşık bir saat içerisinde 28,98 milyon dolarlık Bitcoin long durum kapatıldı.

Bitcoin (BTC), şu an 50.720 dolar düzeyinden süreç görmeye devam ediyor.

Bu makale birinci olarak Kriptofoni üzerinde yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku