Bitcoin madencileri Ağustos ayında 1,4 milyar dolar gelir elde etti

0

Bitcoin madencilerinin Ağustos ayında elde ettiği gelir ile ilgili bilgiler ortaya çıktı.

The Block Research tarafından ortaya konan bilgilere nazaran Bitcoin madencileri Ağustos ayında 1,4 milyar dolarlık bir gelir elde etti.

Bilgi kaynağına nazaran Bitcoin madencileri en yüksek geliri geçtiğimiz Mart ayında elde ederken, yaklaşık olarak 1,75 milyar dolarlık bir getiri ortaya çıkmıştı.

Geçtiğimiz ay 970 milyon dolar civarında gelir elde ede Bitcoin madencileri, süreç sayılarının yine artması ve fiyatın yükselmesi ile birlikte Ağustos ayında neredeyse yüzde 45 daha fazla getiri elde etmiş oldu.

50.000 dolar düzeyi yine aşıldı

Bitcoin tarafında 2 Eylül 2021 tarihi prestijiyle yine 50.000 dolar düzeyi aşılırken, son 7 günde BTC yüzde 7’lik bir yükseliş yaşamış oldu. Bitcoin’in piyasa baskınlığı yüzde 42 düzeylerinde bulunurken, Ethereum tarafındaki baskınlık ise yüzde 19,7 civarında.

941 milyar dolarlık bir piyasa pahasına sahip olan Bitcoin, gözünü bir defa daha 1 trilyon dolara dikmiş durumda. Son 24 saat içinde 40 milyar dolarlık süreç hacmi oluşturan öncü kripto para ünitesi, 50.000 dolar düzeyine yükselişi ile birlikte 465 milyon dolarlık short konumun da tasfiye edilmesine sebep oldu.

CryptoRank tarafından paylaşılan datalara nazaran OKEx’te 158 milyon dolarlık Bitcoin konumu likide olurken, Bybit’te ise 142 milyon dolarlık durum tasfiye edilmiş oldu.

Sizce Bitcoin tarafındaki yükseliş devam edecek mi?

Bu makale birinci olarak Muhabbit’te yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku