Bitcoin’in 50 bin doları geçmesinin 5 sebebi

0

Bitcoin 15 Mayıs’tan bu yana birinci kere 50.000 dolar düzeyini geçmeyi başardı. CryptoQuant’tan bir analist Bitcoin fiyatındaki bu yükselişi tetiklemiş olabilecek beş mümkün nedeni açıkladı.

Analist, Bitcoin’in bugün erken saatlerde 50.000 dolarlık fiyat düzeyini tekrar ele geçirmesine beş durumun neden olabileceğini varsayıyor.

Analiste nazaran son vakitlerde kripto para madenciliğinin birkaç Çin eyaleti tarafından yasaklanmasından sonra Bitcoin hash oranının geri kazanılması, Bitcoin üzerindeki satış baskının azalması ile birlikte Kaygı ve Risk İştahı endeksinin mevcut durumu mümkün yükseliş etkenleri ortasında yer alıyor.

Analist ayrıyeten 21 Temmuz ile 26 Temmuz ortasında gerçekleşen Bitcoin vadeli süreç piyasasındaki kısa periyodik sıkışmayı ve merkezi kripto para borsalarındaki büyük ölçekli Bitcoin alımlarının da yükselişe katalizör tesiri yapan etkenlerden olduğunu belirtti. Analiste nazaran yükselişin gerisindeki son neden ise kripto para madencilerinin 17 Mayıs’tan itibaren BTC piyasası üzerindeki satış baskısını hafifletmiş olmaları.

Analist artık önder kripto paranın 48.000 – 49.000 dolar alanındaki fiyat aralığını tekrar test etmesini ve akabinde 51.000 dolar düzeyinin üzerine çıkmasını, akabinde yeni bir tepe belirlemesini bekliyor.

Bu makale birinci olarak Kriptofoni üzerinde yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku