BlackRock iki büyük kripto madencilik şirketine yatırım yaptı

0

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Kuruluna (SEC) yapılan 30 Haziran 2021 tarihli bir müracaata nazaran, 9 trilyon dolarlık varlığı yönetmesiyle dünyanın en büyük varlık yöneticisi sıfatını kazanan Blackrock, iki değerli madencilik şirketinden pay satın aldı.

SEC raporuna nazaran Blackrock, Marathon Digital Holdings)’in %6,71’lik payı ile Riot Blockchain’in %6,61’lik payını satın aldı. İki madencilik şirketi ortasındaki toplam sermaye taahhüdünün 382.962.003,08 dolar olduğu belirtiliyor.

Şirketlerin kripto paralara ilgisi artıyor

Kripto para dünyası benimsenmeye devam ettikçe kurumsal şirketlerin yanında yatırımcıların da ilgisi çekilmeye başladı. Birçok yatırım şirketi ve bankası, müşterilerinin istekleri doğrultusunda kripto para fonları açmaya başladı.Geçtiğimiz günlerde Fidelity Group da madencilik alanına yönelerek Bitcoin madenciliği şirketlerinden pay aldığını açıklamıştı. 7 trilyon dolarlık varlığı yöneten PA merkezli Vanguard Group, şu anda Marathon Digital ve Riot Blockchain’in en büyük hissedarı olmakta. BlackRock, bu son yatırımıyla birlikte Vanguard Group’un akabinde Marathon Digital ve Riot Blockchain’in hissedarları ortasındaki yerini alıyor.

Hem Marathon Digital Holdings hem de Riot Blockchain, kripto paralardaki fiyat dalgalanmasını yaşadı

Geçtiğimiz Nisan ayında Bitcoin’in 60 bin doların üzerine çıkmasıyla Marathon Digital Holdings ve Riot Blockchain paylarında muhakkak bir yükselişi gördü. Lakin 19 Mayıs tarihinde yaşanan düşüşle birlikte konu bahis şirketlerin pay senetlerinde de düşüş meydana geldi. Marathon Digital Holdings pay senetler son 12 ayda %754’lük bir artış gördü. Riot Blockchain ise birebir periyotta Bitcoin fiyatındaki %288’lik artışa kıyasla %848 oranında bir fiyat artışı yaşadı. BlackRock şu anda 206.791.012.04 dolar pahasında Marathon Digital Holdings ve 176.170.991.04 dolar bedelinde Riot Blockchain payına sahip.

Bu makale birinci olarak Muhabbit’te yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku