BlackRock, süreçlerinde Blockchain teknolojisini kullanacak

0

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock kripto para kesimine olan ilgisine devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda iki büyük madencilik şirketinden kıymetli meblağda pay alan BlackRock bu sefer bir Blockchain şirketi ile anlaşıyor. Axoni Blockchain tarafından yapılan açıklamaya nazaran, BlackRock pay senedi swap süreçlerini yönetmek için Axoni’nin Veris Blockchain’inden yararlanacak. Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, ağda Citi Group ve Goldman Sachs’a katılmakta. İki finans devi de, sırasıyla A ve B Fonlama Serilerinde New York merkezli Axoni’ye yatırım yapmıştı.

Birinci olarak Aladdin’e entegre edilecek

Açıklamaya nazaran birinci olarak BlackRock, Axoni’nin yazılımını kendi işletim sistemi Aladdin’e entegre ederek “dahili olarak” kullanacak. Basın açıklamasında BlackRock’ın yakın gelecekte Veris’i kendi müşterilerinin kullanımına sunmayı hedeflediği de yer alıyor.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi unvanına sahip olan şirketin Küresel Yatırım (IS:GLYHO) Operasyonları kolunun COO’su Mark Cox’a nazaran Axoni, pay senedi swap’leriyle başlayarak BlackRock’ın yatırım hayatındaki riskleri azaltarak ölçeklenebilirliğini oluşturmasına yardımcı olacak.Axoni OTC Piyasaları Lideri Carl Forsberg de bu iş bağlantısı hakkında yorumda bulundu. Forsberg BlackRock’ın “standartlaştırılmış ticaret sonrası swap data modelleri ve iş akışlarının benimsenmesini sağlayarak Veris ağının verimliliğini değerli ölçüde artıracağını söz etti.

Bu makale birinci olarak Muhabbit’te yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku