Borsalardaki Bitcoin ölçüsü yılın en düşük düzeyine geriledi

0

Glassnode tarafından sağlan datalara nazaran, borsalarda tutulan Bitcoin (BTC) bakiyeleri son bir yılın en düşük düzeyine düştü. Borsa cüzdanlarında yaklaşık 2,5 milyon BTC kaldığı tabir ediliyor. En büyük çıkış ise Coinbase’de gözlemlendi.

Binance, çıkış yerine fon girişiyle karşı karşıya olan tek borsa oldu. Daha evvel, Bitcoin fiyatının 62.000 dolarlık son rekoruna ulaştığı ulaştığı Mayıs ayında borsalarda 2,5 milyon BTC bakiyesine şahit olunmuştu.

Borsalardan Bitcoin çıkışını ne tetikledi?

Piyasada oluşan bu trendin ana nedeni, Bitcoin ve başka kripto para ünitelerinin fiyat hareketi. Piyasadaki son konsolidasyon girişlerde büyük bir artışa yol açmadı, yalnızca fon sahipleri ortasında tekrar dağılımına neden oldu. Eski adresler çoğunlukla kârlarını alan adresler olduğu için Bitcoin yatırımcıları yenilerden oluşmaya başladı. Eski yatırımcıların ortalama girişleri 13.000 dolar civarında olduğu için mevcut düzeylerden kâr satışı yapmayı tercih ettiler.

Öteki temel nedenler ise büyük fon girişlerine yol açmakta. El Salvador’un Bitcoin’i ulusal para ünitesi olarak uygulaması, piyasa için güçlü bir yükseliş işareti haline geldi. Son vakitlerde, El Salvador hükümeti 400 BTC satın aldı. Çeşitli toplumsal medya fenomenleri, hükümetin kararını desteklemek için takipçilerini 30 dolar bedelinde Bitcoin almaya teşvik ediyor.

Piyasaya daha fazla dolar girişi

Satmayan yahut kâr elde etmeyen yatırımcılara ek olarak, daha fazla insan bir yatırım yahut riskten korunma aracı olarak Bitcoin’i seçiyor. Dijital varlık piyasası geçtiğimiz hafta büyük girişlerle karşılaştı. Bölüme yaklaşık 100 milyon dolar yatırım yapıldı. Arka arda üç haftada, girişler 140 milyon doları buldu.

Bu makale birinci olarak Kriptofoni üzerinde yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku