Bugün yüzde 40 tırmanışla dikkat çeken Avalanche (AVAX) neden yükseldi?

0

Piyasa hacmine nazaran en büyük altıncı DeFi protokolü Avalanche (AVAX), bugün epey sert bir artış kaydetti. Gün içinde yüzde 40’ı aşan bir yükseliş gören AVAX, 33,71 dolara dokundu ve son üç ayın en yüksek düzeyine ulaştı.

AVAX gün içinde en düşük 22,03 dolar düzeyindeydi.

Kripto para piyasa sıralamasının 27. basamağında yer alan Avalanche’ın 24 saatlik süreç hacmi, yatırımcıların ağır ilgisiyle %120’lik inanılmaz bir artış kaydederek 1,5 milyar dolara dayandı. Kripto para ünitesinin toplam piyasa kıymeti ise %37 tırmandı ve 5,2 milyar doları geçti.

Avalanche (AVAX) neden yükseldi?

Son 24 saatte yaşanan fiyat artışı, Avalanche’ın duyurduğu 180 milyar dolarlık likidite madenciliği teşvik programına dayandırılıyor. Avalanche Rush ismi verilen programın, AAVE ve Curve başta olmak üzere platforma daha fazla DeFi programının çekilmesine yardımcı olması bekleniyor.

Mevzuyla ilgili bir açıklama yapan AVA Labs Kurucusu Emin Gün Sirer, şunları söyledi:

Avalanche (AVAX) bu haberin yazıldığı sırada günlük %38 yükselişle 30,50 dolardan süreç görüyor. 10 Şubat 2021’de 59,94 dolarla tüm vakitler rekoru kıran kripto para ünitesi, doruğundan hâlâ %49 daha düşük düzeyde.

Müellif: Necdet Erginsoy

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku