Calvin Klein’ın sahibi PVH, daha yüksek kılavuz ve Avrupa satışlarında artış olması üzerine yükseldi

0

Muharrir: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Calvin Klein ve Tommy Hilfiger üzere markaların sahibi PVH (NYSE:PVH), Çarşamba günü piyasa öncesinde %8’den fazla artış yaşadı. Şirket, satışlardaki artışın akabinde yıllık gelir maksadını yükselterek bir geri alım duyurusu yaptı.

Dijital kanallardan gelen dijital gelir, %35 civarında büyüdü ve başta Avrupa olmak üzere milletlerarası piyasalardaki satışlar, 2019 pandemi öncesi düzeyleri değerli ölçüde aştı.

CEO Stefan Larsson, her iki ana markasında da beklenenden daha süratli bir toparlanma gerçekleştiğini söyledi. Ayrıyeten mağazalardaki trafiğin, yine açılış ve azaltılan kısıtlamalar sayesinde geliştiğini belirtti.

Şirket, Heritage Brands işi altında IZOD, Van Heusen, ARROW ve Geoffrey Beene markalarının satışına nazaran ayarlama yaparak Haziran ayında kılavuzunu düşürmüştü.

Şirket, payları yine almak için satış gelirinden 200 milyon dolar kullanacağını söyledi.

Şirket, bu yılın başlarında amacını %22-24 aralığına indirdikten sonra artık yıllık gelirinde %26-28 artış bekliyor.

6,50 dolar olan bir evvelki kestirime kıyasla düzeltilmiş bazda pay başına karında 8,50 dolar bekleniyor. Üçüncü çeyrek gelirinin ise %11-13 oranında artması bekleniyor.

İkinci çeyrek geliri %46 artışla 2,31 milyar dolar olurken düzeltilmiş pay başına çıkarı 2,72 dolar olarak geldi ve her ikisi de beklentileri aştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku