Chainalysis CEO’su, Bitcoin için 2021 yıl sonu fiyat iddiasını açıkladı

0

Chainalysis CEO’su ve Kraken’in kurucu ortağı Michael Gronager, benimseme genişledikçe ve düzenleyici netlik yavaş yavaş ortaya çıktıkça, Bitcoin’in 2021’in sonunda 100.000 dolar düzeyini geçebileceğine inanıyor.

Bitcoin ile ilgili El Salvador konusuna da değinen ünlü CEO, BTC’nin geçtiğimiz hafta neden yükseldiğini ve 50.000 dolar düzeyini iki sefer geri almasının nedenini açıkladı.

Ethereum öteki kripto paraları yükseltiyor”

Gronager, 5 Ağustos’ta Londra hard fork uygulamasından sonra yükselen Ethereum’un BTC fiyatındaki artışta itici güç olduğu görüşünde. Son blockchain datalarına nazaran, şu ana dek 164.000’in üzerinde ETH yakıldı.

Chainalysis CEO’su, Ethereum ile birlikte, Bitcoin de dahil olmak üzere başka kripto para ünitelerinin yükselişine de dikkat çekti. Solana (SOL) birkaç saat evvel tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 145 dolar düzeyine ulaşırken ADA 3 dolar düzeyine yükseldi.

Ethereum ise NFT’lerin artan popülerliği ve ETH’lerin yakılması ile yükseliyor. Ayrıyeten Santiment tarafından paylaşılan bilgilere nazaran yatırımcı odağı büyük ölçüde SOL’den Ethereum’a kayıyor.

El Salvador ve Bitcoin yasası

El Salvador nüfusunun yaklaşık yüzde altmış beşi BTC ile ödeme almak istemeyeceklerini argüman etse de, Michael Gronager, El Salvador’un Bitcoin’i yasal bir para ünitesi olarak benimsemesinin olumlu tesirinden de bahsetti.

Chainalysis CEO’su, El Salvador’daki ve başka küçük ülkelerdeki insanların “basit olana ve alışkın olduklarına” tutunduklarını, Bitcoin’in ne olduğunu ve nasıl çalıştığını pek bilmediklerini belirtti.

Hükümetlerin BTC’ye karşı tavrına gelince Gronager, ABD SEC üzere düzenleyicilerin, Bitcoin’in anonim olmaktan fazla şeffaf olduğunu görmeye başladığına ve gelecekte daha düzgün bir değişim aracı ve bir yatırım platformu olarak kullanmaya başlayacağına inanıyor.

“Bitcoin yıl sonuna kadar 100.000 doların üzerine çıkabilir”

Kraken’in kurucu ortağı olarak Chainalysis CEO’su, Bitcoin’in 100.000 doları geçebileceği konusunda savlı. Ünlü CEO şu anda bir boğa piyasasında olduğumuzu ve Bitcoin, Ethereum ve öbür düzgün kripto paralar ile güçlü bir boğa piyasası yaşayacağımızı sav ediyor.

Bu makale birinci olarak Kriptofoni üzerinde yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku