Çin’den yayılan FUD ile Bitcoin fiyatı 32.500 doların altına düştü

0

Bitcoin (BTC) fiyatı 21 Haziran’da Çin’den gelen haberlerle birlikte dakikalar içinde 32.500 doların altına düştü.

Çin’in en büyük üçüncü bankası kripto para konusunda ihtar yayımladı

BTC/USD paritesi, pazartesi günü 32.500 doların altında mahallî taban düzeylerine indi.

Toparlanma sürecine girerken tekrar düşüşe geçen Bitcoin’i etkileyen en büyük olay bir defa daha Çin’den geldi.

Çin’in en büyük üçüncü bankası olan Çin Ziraat Bankası, Bitcoin ve öteki kripto para üniteleri hakkında yatırımcıları uyardı.

Gazeteci Colin Wu, Twitter’da yaptığı açıklamada, “Kripto para üniteleriyle ilgili süreçler tespit edildiğinde hesapların derhal askıya alınacağı, müşteri bağlantılarının sonlandırılacağı ve ilgili departmanlara bildirileceği” tabirlerini kullandı.

Ortaya çıkan fiyat oynaklığı hudut bozucu olsa da, Çin’in evvelki ataklarındaki davranışlarla örtüşüyor. Madenciler ülkede baskıyla karşı karşıya kaldıkça ve yetkililer 2017’den beri yürürlükte olan kripto para kısıtlamalarını genişlettiğinden ülke son haftalarda Bitcoin boğaları için problem kaynağı haline geldi.

Lakin birçok kişi fiyat baskısının tipik bir çok reaksiyon olduğunu ve nihayetinde Bitcoin’in Çin bağımlılığından kurtulmasını sağlayacağını savunuyor.

Değişik bir biçimde, Çin Ziraat Bankası tarafından yapılan duyurunun silindiğine dair haberler su yüzüne çıkmaya başladı.

Varlık yöneticisi Capriole CEO’su Charles Edwards pazar günü yaptığı açıklamada, “Bitcoin ağı tarihinin en büyük saldırısını yaşadı” dedi.

Bu makale birinci olarak ilkbitcoin’de yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku