Citi, temettü ödemesi konusunda kuşkulu durumda

0

Müellif: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Citi (NYSE:C), Salı günü piyasa öncesinde düşük süreç gören tek büyük banka olurken hissedarlara temettü ödemelerini artıran öbürleri artış yaşadı.

Citigroup payları, en azından şimdilik temettüleri artırmaması ile öne çıktığından %0,4 düşüş yaşadı. Başka bankalar ise artıracağını duyurdu. Fed geçen hafta tüm bankaların yeteri kadar güçlü bilançolara sahip olduğuna kanaat getirdi.

Morgan Stanley (NYSE:MS) %3 artış ile en büyük kazanan oldu. Temettüsünü ikiye katlayarak pay başına 70 sente çıkarmaya karar verdi. %1 artış yaşayan Wells Fargo (NYSE:WFC) da ikiye katlayacak.

Goldman Sachs (NYSE:GS) %1 üzerinde artış gösterdi. İsmi pay temettüsünü 1,25 dolardan 2 dolara çıkarmayı planlıyor.

JPMorgan (NYSE:JPM) ve Bank of America (NYSE:BAC) da ödemeleri artıracağını söyleyen bankalardan ve her ikisi de %0,2 civarı kıymet kazandı.

Geçtiğimiz Perşembe günü Fed, gerilim testlerinin akabinde büyük bankaların, şiddetli resesyon devrinde bile hanelere ve işletmelere kredi vermeye devam edebileceğini söyledi.

Fed, geçen yıl bankaları üç gerilim testine tabi tuttuktan sonra bu açıklamayı yaptı.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku