Coinbase, iddiaları aştıktan sonra yükseldi

0

Muharrir: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Coinbase payı (NASDAQ:COIN) Çarşamba günü %2,7 yükseldi. İkinci çeyrek sayıları iddiaları rahatça aşarken CEO, kripto borsasının, platformundaki her yasal kripto varlığını listeleyecek “Amazon” varlık” olduğunu düşünüyor.

Borsa, Bitcoin’in katkısı azalmış olsa da dijital varlıkların daha çok takipçi kazanması ile platformda artan ticaret hacimlerinden yararlandı.

Geçen yıl birebir çeyreğe nazaran ticaret hacmi 16 kat artara 462 milyar dolara ulaşırken Bitcoin’de ağırlaşma azaldı. Toplam hacmin oranı, %39’dan yaklaşık %24’e düştü. Zira global borsa spot hacminin yüzdesi olarak Bitcoin’in toplam hacmi düştü ve başta Ethereum olmak üzere öbür kriptolardaki faaliyet arttı.

Borsa, platformunda listelediği varlık sayısını artırmayı düşünüyor. Reuters’e nazaran CEO Brian Armstrong, Coinbase’in “varlıkların Amazonu” olmasını ve yasal tüm kripto varlıkları kendi platformunda listelemek istediğini söyledi.

Haziran çeyreğindeki net geliri 1,6 milyar dolardı. Düzeltilmiş pay başına karı ise 3,45 dolar olarak gerçekleşti.

Analistlerin beklentisi, şirketin 1,73 milyar dolar gelir üzerine pay başına 2,31 dolar paylaşması istikametindeydi.

Coinbase’in sonuçları, kriptoyla bağlı başka şirketleri de etkiledi. Bitcoin madencisi Hut 8 (TSX:HUT_t) %5,6, Riot Blockchain (NASDAQ:RIOT) %2, Marathon Digital (NASDAQ:MARA) %1,5, MicroStrategy (NASDAQ:MSTR) %1,7 ve Bit Digital (NASDAQ:BTBT) %1,4 yükseldi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku