Coinbase ve kripto payları, Bitcoin’in tekrar 50.000 dolar üzerine çıkması ile paha kazandı

0

Muharrir: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Coinbase (NASDAQ:COIN) ve kripto işiyle ilgilenen öteki şirketlerin payları, Pazartesi günü yüksek açılmaya hazırlanıyor. Bitcoin (BitfinexUSD) 50.000 dolar üzerine tekrar çıkarken Cardano Cardano ve Polkadot pDOTn/USD üzere başka dijital dövizler de yükseldi.

Coinbase piyasa öncesinde %3 yükselirken öteki pay senetleri de yüksek süreç gördü. Riot Blockchain (NASDAQ:RIOT) %6,2 ve Marathon Digital (NASDAQ:MARA) %7,4 kıymet kazandı.

Hut 8 Mining (TSX:HUT_t) %9 kazanırken Bit Digital (NASDAQ:BTBT) %6 artış yaşadı.

Borsadaki şirketlerden en büyük Bitcoin yatırımcılarından biri olan MicroStrategy (NASDAQ:MSTR), yaklaşık %5 artış gösterdi.

Şirket notuna nazaran MicroStrategy, toplamda 2,7 milyar dolar maliyetle 30 Haziran prestiji ile yaklaşık 105.085 Bitcoin’e sahipti. O gün bitcoin, 36.089 dolarda süreç görmüştü. Bugün 50.498 dolara dokundu ve ardından 50.350 dolarda süreç gördü.

MicroStrategy’nin o paraları hala tuttuğunu var sayarsak maliyet fiyatından %96 artış yaşamış ve 5,29 milyar dolar bedeline yükselmiş olacaktır.

Çin’in, dijital para ticaretindeki kuralları sıkılaştırması ile Mayıs ayında fiyatlarda sert düşüşler yaşandıktan sonra paralar büyük oranda toparlandı. Artık daha çok şirket Bitcoin kabul ediyor ve o kadar yaygaraya karşın birçok hükümet, kuralları şimdi sahiden de sertleştirmiş değil.

Bitcoin en son 15 Mayıs’ta 50.000 dolar üzerine çıkmış ve yalnızca dört gün sonra 30.261’e düşmüştü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku