ContextLogic, kayıplardaki artış ve kullanıcılardaki düşüşten ötürü kıymet kaybetti

0

Muharrir: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Contextlogic hissesi (NASDAQ:WISH) Cuma günü %29 düşüş yaşadı. E-ticaret platformu, ikinci çeyrek performansı, gelir, yarar ve kullanıcı iştiraki dahil olmak üzere birden fazla ölçümde berbatlaştı.

Haziran çeyreğindeki geliri, bir yıl evvelki tıpkı periyoda nazaran %6 düşüş yaşayarak 656 milyon dolara geriledi. Kullanıcı aktivitesi ve ‘Wish’ platformundaki faal alıcı oranı, bilhassa en büyük üç pazarı olan ABD, Fransa ve İtalya’da beklediğinden daha fazla düşüş yaşadı.

Dünya genelinde ContextLogic, uygulama yüklemelerinde %13 ve Ocak-Mart devrine kıyasla platformunda geçirilen ortalama vakitte %15 düşüş gördü.

Şirketin başındaki sıkıntılar bu kadarla da kalmıyor. Şirketin geçmişten beri uygulamasında talep ve dönüşüm sağlamak için kullandığı önde gelen reklam platformlarındaki dijital reklamcılığın maliyeti beklenenden fazla arttı. Ayrıyeten iOS için zımnilik siyasetinde yapılan son değişiklikler, reklam veren harcamalarını daha çok Android aygıtlara kaydırmasına neden olarak daha fazla rekabet yarattı.

Apple’ın (NASDAQ:AAPL) kapalılık siyasetindeki değişiklikler, kullanıcıları izlemeyi ve reklamlarıyla gaye kitleye ulaşmak için ferdî bilgi kullanımını zorlaştırdı.

Sonuç olarak şirket daha yüksek pazarlama maliyetleri ile düşük verimlilik elde etti.

Net ziyanı geçen yılın Haziran çeyreğinde gördüğü 11 milyon dolara kıyasla 111 milyon dolara yükseldi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku