Daimler, elektrifikasyon stratejisinde büyük bir değişim yapıyor – Business Insider

0

Müellif: Geoffrey Smith

Investing.com — Business Insider’a nazaran Mercedes-Benz otomobilleri ile kamyonlarını üreten Daimler (DE:DAIGn), artık kendi pil hücrelerini üretmek istiyor.

Şayet gerçekleşirse bu, elektrikli sisteme geçiş uğraşı içinde olan şirketin stratejisinde büyük bir değişimi simgeleyecek. CEO Ola Kallenius, daha öncesinde piller için üçüncü taraf tedarikçilere güveneceğine işaret etmişti.

Rapordan sırf bir hafta evvel Manager Magazin, Daimler’in (OTC:DDAIF), sadece pil tedarikinin ehemmiyetini artıracak bir atak ile arabalarındaki klâsik güç aktarma organlarını yavaş yavaş kaldırma sürecini hızlandırmaya niyetli olduğunu tez etmişti.

Daimler Business Insider raporunu şimdi onaylamadı ve yalnızca “yılın ilerleyen periyotlarında bu segmentteki faaliyetimizle ilgili kapsamlı bir bilgilendirme yapacağız” dedi.

Daimler payları %0,1 düşüş yaşadı. Bu yıl şimdiye kadar %38 artmış durumda.

Daimler’in en büyük rakibi Volkswagen (DE:VOWG_p) de pil şirketlerine olan yatırımlarını artırıyor. Bağlı kuruluşu olan Porsche, Pazartesi günü Almanya merkezli Cellforce Group GmbH’ye 100 milyon Euro’ya (119 milyon dolar) yakın ölçüde bir yatırım yapacağını duyurdu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku