Demir cevheri vadeli süreçleri, Çin’de çelik talebiyle ilgili optimistlikle %3’ün üzerinde arttı

0

Demir cevheri fiyatları, Dalian’da göstergenin dördüncü gün de ilerlemesiyle %3’ün üzerinde artış yaşadı. Artışta, Çin’de çelik talebinde artışla ilgili umut ve çelik karlarında marjın güzelleşmesi dayanak oldu.

Dalian Emtia Borsası’nda Ocak vadeli demir cevheri kontratı, %3,3 artarak 837 yuan/tona (129 dolar) kadar çıktı. Singapur Borsası’nda Ekim vadeli demir cevheri, TSİ 06.54’te %3,3 artarak 150,60 dolar/tondan süreç gördü.

Analistler, demir cevheri fiyatlarının Mayıs ayında kaydedilen rekor doruklardan geri çekilmesinin, Çinli üreticileri üretimlerini artırmaya sevk ederek çelik marjlarının artmasına yardımcı olduğuna dikkat çekiyor. Analistlere nazaran lokal hükümetlerin tahvillerinde bir artış, ayrıyeten gelecek aylarda çelik talebini güçlendirebilecek.

Shanghai Vadeli Süreçler Borsası’nda inşaat demiri %0,2 arttı, sıcak haddelenmiş rulo %0,9 düştü ve paslanmaz çelik %0,3 paha kazandı.

-Foreks Haber Merkezi-

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku