Dolar/TL kuru, dolardaki yükselişle haftalık kaybını sildi

0

Investing.com – Hafta başında 92,50 düzeyi altına gerileyen ABD Dolar Endeksi, bu ayki FOMC toplantı tutanaklarında yetkililerin varlık alımlarının azaltımını tartışması ve yıl sonunda başlama ihtimalinin güçlenmesiyle yükselişe geçti. Endeks, bugün 93,70’e çıkarak 4 Kasım sonrası en yüksek seviyeyi gördü. Para ünitelerinde de azalan risk iştahı ve dolar baskısıyla bu hafta düşüş yaşanıyor.

USD/TRY bu hafta 8,3740’a gerilemesinin akabinde dolar tesiriyle tekrar yükselişe geçti ve bugün gün içinde 8,56’yı görmesinin akabinde son saatte 8,53’ten süreç görüyor. Kur haftalık bazda kayıplarını sildi ve sene başı çıkarı ise %14 oldu.

Haftanın son süreç gününde gelişen ülke paralarından yalnızca Singapur doları hafif olumlu ayrışırken Güney Afrika randı, Güney Kore wonu ve Meksika pesosu en çok düşenler. TL’nin günlük kaybı ise %0,50.

Data akışının zayıf olduğu haftanın son süreç gününde fiyatlamalardaki oynaklık da az.

Muharrir: Deniz Engin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku