Döviz kuru ve borsa güne nasıl başladı?

0

Investing.com – Dün günü yatay kapatan BİST 100, hafta ortasına 1.449 puandan BİST Bankalar ise 1.220 puandan başladı.

Haftaya uygun başlayan borsada global beklentilere paralel bir sıkışma var. Yarın ABD’de açıklanacak enflasyon verisi öncesinde endekslerdeki yatay seyir BIST 100 Endeksinde de kendini gösteriyor. Endeks 1.430 – 1.455 puan aralığında süreç görüyor. Birinci kıymetli direnç olarak izlenen 1.470 puanın aşılması için yarınki enflasyon verisinin atlatılması gerekiyor, zira piyasalarda bilgi öncesi bir bekleyiş hakim.

Nisan’da 13 yılın doruğuna çıkan enflasyondaki artışın devam etmesi durumunda tahvil ve dolar göstergesindeki hareketliliğe bağlı endekslerde gerileme yaşanabilir. Ama beklendiği kazar hızlanmayan bir enflasyon ise en çok endeksleri destekleyecektir.

Yurt içinde bugün kıymetli bir ekonomik haber akışı bulunmuyor ve TL varlıklar hafta ortasına hafif alıcılı başladı. USD/TRY 8,58 düzeyinden EUR/TRY 10,46 düzeyinden süreç görüyor.

Borsada ise birinci saatte endekslerden en çok BİST Spor, BİST Toptan Satış & Perakende Ticaret ve BİST Ulaştırma yükselirken BİST Telekomünikasyon ise negatif ayrışıyor.

Muharrir: Deniz Engin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku