El Salvador’un Bitcoin alımı ile BTC’nin piyasa kıymeti 1 trilyon dolara yaklaştı

0

El Salvador’un 400 BTC’lik bir alım gerçekleştirdiklerini duyurmalarının akabinde, Bitcoin piyasa pahası 1 trilyon dolar düzeyine yaklaştı.

El Salvador’un Bitcoin yasası, şiddetli muhalefete karşın bugün resmen yürürlüğe girdi. Tarihi olay, Bitcoin fiyatının son vakitlerin en yüksek düzeyi olan 52.956 dolara ulaşmasının ana katalizörü olabilir.

Bitcoin yasasının savunucuları, El Salvador’un ekonomik özgürlüğe giden yola girdiğini argüman ederken, muhalifler ise kısıtlı kaynakların daha kıymetli yerlere aktarılması gerektiğine inanıyor.

Lider Nayib Bukele ise Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile ülkenin şu anda 400 BTC’lik bir alım gerçekleştirdiğini duyurdu.

Geçtiğimiz hafta El Salvador Kongresi, Bitcoin’in ABD dolarına otomatik olarak dönüştürülmesini sağlamak için 150 milyon dolarlık bir Bitcoin fonunun oluşturulmasını onayladı.

“Bir öğrenme eğrisi”

El Salvador’da gerçekleştirilen yakın tarihli bir ankete nazaran insanların yüzde 67,9’u Bitcoin’in resmi para ünitesi olmasına karşı çıkıyor. Bitcoin yasası genel nüfus tarafından çok sevilmese de Lider, tüm yenilikler üzere kripto paraların da bir öğrenme eğrisi olduğunu sav ediyor.

Bitcoin (BTC), şu an prestijiyle 52.630 dolar düzeyinden süreç görüyor.

Bu makale birinci olarak Kriptofoni üzerinde yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku