Ethereum’un 3.800 dolar düzeyine yükselmesinin üç nedeni

0

Blockchain gazetecisi Colin Wu ve bilgi tahlil firması Santiment tarafından paylaşılan istatistikler, Ethereum’un (ETH) bugün erken saatlerde neden 3.800 dolar düzeyine yükseldiğini gösteriyor.

1 Eylül’de ETH öncelikle 3.500 dolar düzeyinin üzerine çıktı ve Mayıs ortasından bu yana birinci kere 3.500 dolar düzeyini tekrar ele geçirdi.

NFT çılgınlığı ve yakılan ETH’ler

Çinli Blockchain gazetecisi Colin Wu, ikinci en büyük kripto para olan Ethereum’un son fiyat artışının büyük ölçüde ETH Blockchain’de faaliyet gösteren, değiştirilemez tokenlerin (NFT’ler) artan popülaritesine bağlı olduğunu belirtti.

Bu yıl kimi kıymetli sanat yapıtları NFT olarak satıldı. Tron CEO’su Justin Sun üzere kıymetli isimler satın aldıkları NFT’ler ile ilgili övgü dolu paylaşımlar yaptı. Tanınan NFT satışına bir diğer örnek olarak Fortune’un NFT koleksiyonundan bahsedilebilir. Ünlü mecmua, son kapak fotoğrafını NFT koleksiyonu olarak piyasaya sürdü ve 1,3 milyon dolar pahasında Ethereum’a sattı.

Wu’nun bahsettiği ikinci sebep, 2 Eylül prestijiyle 164.000 ETH’nin yakılmış olması. 5 Ağustos’ta EIP-1559 Ethereum yükseltmesinin uygulanması, artık ETH fiyatlarının bir kısmının yakılmasına müsaade veriyor.

Yatırımcı odağı SOL’dan ETH’ye geçiyor

Santiment analitik sağlayıcısı tarafından sağlanan datalara nazaran, şu anda yatırımcı ilgisi Solana’dan (SOL) Ethereum’a geçiyor ve bu ETH’yi Pazartesi günü 3.500 doların üzerine çıkaran ana nedenlerden birisiydi. Yatırımcıların taraf değiştirmesi, bugün ETH’nin 3.800 dolar düzeyine ulaşmasına büyük katkıda bulundu.

31 Ağustos’ta SOL, tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 130 dolar düzeyine ulaştı.

Ayrıyeten CryptoQuant’a nazaran merkezi kripto para borsalarındaki Ethereum arzı geçtiğimiz hafta büyük ölçüde azaldı.

Ethereum (ETH), bu haberin yazıldığı sırada 3.761 dolar düzeyinden süreç görüyor.

Bu makale birinci olarak Kriptofoni üzerinde yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku