Facebook FTC’nin yeni bir antitröst davası ile gelmesiyle birlikte geriledi

0

Yazar Dhirendra Tripathi

Investing.com – Facebook payları (NASDAQ:FB), Federal Ticaret Komitesi’nin hakim piyasa pozisyonunu berbata kullandığı teziyle yeni bir dava açmasıyla Cuma günü %0,6 oranında bedel kaybetti.

Haziran ayında bir Federal yargıç, tezlerinin yasadışı monopolleşme tezlerini destekleyecek kadar kıymetli olmadığını söyleyerek ajansın birinci davasını reddetmişti. Yargıç James Boasberg, FTC’ye yeni bir dava açması için bir baht daha vermişti.

Artık daha kıymetli olan argümanlar ise Facebook’un rekabeti yasadışı bir halde bastırmasıyla tıpkı neden etrafında toplanıyor. İletileşme uygulaması Whatsapp ve fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’ı satın alması bu durumun örnekleri olarak gösterildi. Komite bu durumu çözmeye çalışıyor.

Üçüncü taraf uygulama geliştiricilerinin Facebook’un platformuna erişmesini engellemek üzere güçlü silah taktiklerini benimsemek yeni davada şirkete karşı da sunuldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku