Fisker payı, Morgan Stanley’nin 40 dolar maksadı ile kıymet kazandı

0

Müellif: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Fisker (NYSE:FSR) Salı günü %11 yükseldi. Bir gün evvel bir Morgan Stanley analisti, pay senedi için güçlü bir boğa senaryosu gösterdi.

Analist Adam Jonas, şirketi ‘üstün performans’ olarak derecelendirmeye devam ederken fiyat amacı 40 dolar oldu – bu sayı, Pazartesi günkü kapanış fiyatı olan 15,03 doların %166 fazlası. Analist ayrıyeten pay senedi için 90 dolarlık bir yeni boğa gayesi belirledi.

Analist, Fisker’in tasarım, mühendislik ve tedarik zincirine odaklı stratejisini büyük bir cazibe olarak görüyor. Şirketi, Ocean ile vaktinde piyasaya sürülen KONUT (elektrikli araçlar) ile ilgili tek teşebbüslerden biri olarak görüyor. SUV araçlarının 2022’nin sonlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Jonas, Fisker’in Magna-Steyr ile olan ilgisinin fason üretime yardımcı olacağına ve talep, KONUT arzını aşmaya başladığında ölçeklendirme ve kârlılık için bir yol sağlarken pazara çıkış mühletini hızlandıracağına inanıyor.

Fisker ve Magna, Ocean için Gelişmiş Şoför Yardım Sistemi (Advanced Driver Assistance System-ADAS) geliştirmek üzere Ocak ayında bir ortaya geldi. ADAS paketi, kameralardan ve ultrasonik sensörlerden yararlanmasının yanında eşsiz ve pazara birinci giren dijital görüntüleme radarı teknolojisini de içeriyor.

Jonas’a nazaran ortak/kazanılmış hak ve Fisker’in tasarımı ve tecrübesi, makul değerleme ile birleştiğinde “üstün performans”ın temelini oluşturuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku