Galatasaray, NFT koleksiyonu çıkaracağını duyurdu

0

Türkiye’nin önde gelen spor kulüplerinden Galatasaray, yaptığı duyuruya nazaran bir NFT koleksiyonu satışa sunacak.

2 Eylül Perşembe günü yayımlanan bir gönderiye nazaran Galatasaray, 1 Ekim tarihinde Ali Sami Yen NFT koleksiyonu ile dala atılımını gerçekleştirecek. Dönem boyunca kulüp tarihinin kıymetli olaylarını vurgulayacak olan NFT koleksiyonu, Galatasaray’ın birinci NFT koleksiyonu olacak.

Bunun yanı sıra Galatasaray, dönemin ilerleyen tarihlerinde de 6 farklı NFT koleksiyonu daha sunacak.

Galatasaray tarihinin değerli anlarını vurgulayacak olan NFT koleksiyonları, kulüp tarihinin dönüm noktalarını ve kupalarını husus alacak. Galatasaray’a gönül veren taraftarlar, bu koleksiyonlar ile Galatasaray kulübünün birasına ortak olabilecek.

Açıklananlara nazaran Galatasaray, kısa bir sinema ile duyurduğu NFT koleksiyonunu hayata geçirmek ismine küresel markalar ile iş birliğine gitti. Shirtum ve Capital Block ile iş birliği yapan spor kulübü, Türkiye de piyasaya sürülen birinci spor kulübü odaklı NFT koleksiyonu olma özelliğine sahip.

Birinci kısmı 1 Ekim tarihinde satışa çıkacak olan NFT koleksiyonu, Legendary, Mythical ve Iconic olarak kısımlara ayrılacak. Kestirim edebileceğiniz üzere her bir NFT, nadirliğine bağlı olarak farklı bedellere sahip olacak.

Ali Sami Yen koleksiyonunun satışa sunulacağı tarih ise şu halde sıralanmış durumda:

  • Legendary: 1 Ekim 2021
  • Mythical: 8 Ekim 2021
  • Iconic: 15 Ekim 2021

Her bir NFT satışı, Galatasaray ve Shirtum’un internet sitesinde özel bir sayfada yapılacak.

Ayrıyeten açıklamalara nazaran kullanıcılar, Galatasaray NFT’lerini satın alırken Shirtum platformunda kredi ve banka kartlarını kullanabilecek.

Spor kulüpleri geçtiğimiz yıldan bu yana önemli manada kripto para ve blockchain dalına giriş yapmaya başladı. Bildiğiniz üzere Galatasaray 2021 yılının ortalarında Socios paydaşlığıyla kendi kripto parasını çıkarmıştı.

NFT nedir?

2015 yılından bu yana var olan ve giderek popülerleşen NFT’ler, dijital sanat yapıtlarını ve koleksiyon eserlerini temsil eden bir varlık sınıfıdır.

Bu makale birinci olarak Muhabbit’te yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku