GameStop ve AMC payları, Russell endeksindeki dengelerin değişmesi ile düşüş yaşadı

0

Müellif: Dhirendra Tripathi

Investing.com – GameStop (NYSE:GME) ve AMC Entertainment (NYSE:AMC) Pazartesi günü piyasa öncesinde kırmızı bölgede süreç yaptı. Russel endekslerindeki istikrarlar değişti.

Her iki pay senedi de %1’e yakın paha kaybetti. AMC Russell 2000 endeksinde kalırken GameStop Russel 1000 endeksine geçti. Bu değişiklikler bugün de geçerli.

Görüntü oyunu üreticisinin daha bükü endekse geçişi neredeyse kesin olsa da mültipleks zincir sahibinin dahil edilmesi konusunda kuşkular vardı.

Kendini, oyun ve ilgili ekipmanların dijital birinci dağıtıcısı olarak yine yaratmaya çalışan GameStop, kişisel yatırımcıların ağır talep gösterdiği o birinci pay. Tüketici davranışlarındaki değişimle gayret eden öteki pay senedi AMC de piyasadaki bu çılgınlığa birinci yarıda katıldı. AMC, salgın sırasında tiyatro salonlarının kapatılması ile büyük darbe alırken ABD’de halkın kümeler halinde toplanması üzerindeki kısıtlamalar kademeli olarak kaldırıldıkça görünümü aydınlanmaya başladı. Vin Diesel ve Charlize Theron’un başrolünü oynadığı aksiyon sineması “F9”, hafta sonu gişede 70 milyon dolar hasılat yaptı – salgın başından beri en uygun çıkış yapan sinema sineması oldu. F9 sineması, Comcast’ın (NASDAQ:CMCSA) yan kuruluşu Universal tarafından yapıldı.

Yatırım yöneticileri ve kurumsal yatırımcılar, Russel endekslerini faal yatırımı stratejileri için kullanır. Yaklaşık 10,6 trilyon dolarlık varlık, Russel’ın ABD endekslerine nazaran bedellendiriliyor. Russel endeksleri, öncü bir global endeks sunucusu olan FTSE Russell’ın modülü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku