Gemi seyahati operatörlerinin payları, koronavirüs telaşları yüzünden düşüş yaşıyor

0

Muharrir: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Salı günü yolcu gemisi operatörlerinin payları, piyasa öncesinde çoğunlukla düşük süreç gördü. Koronavirüs kaygıları sürüyor.

Disney (NYSE:DIS), mürettebatın tutarsız COVID test sonuçları nedeniyle Disney Dream’in (Disney Rüyası) birinci seyahatini erteledi. Gemide yalnızca mürettebatın bulunduğu birinci deneme bugün yapılacaktı.

Geçen hafta rutin test sırasında yaklaşık 600 kişilik mürettebatın 5’inde olumlu test sonucu çıktı. Hepsi aşılı, asemptomatik ve daha öncesinde negatifti. Mürettebat bir sonraki gün tekrar test edildi ve negatif çıktı.

Geçtiğimiz Perşembe günü Royal Caribbean (NYSE:RCL), Adventure of the Seas gemisindeki iki yolcunun, rutin test sırasında müspet sonuç verdiğini ve konuta gönderildiğini söyledi.

Royal Caribbean %0,4 düşüş yaşadı.

Sanayideki sakinlik devam ederken geçen hafta Carnival (NYSE:CCL), geçen hafta 31 Mayıs ile biten çeyrek periyot için 2,03 milyar dolar net ziyan raporladı. Daha az fakat bir yıl evvel tıpkı çeyrekte yaşanan 2,38 milyar dolarlık zararın akabinde yeniden de büyük bir sayı.

Şirketin, Pazartesi günü 500 milyon dolara kadar payın “piyasadaki en âlâ fiyat üzerinden” (at-the-market) arz edileceğini duyurmasından ötürü paha kaybı dehşetleri üzerine paya yönelik hissiyat da zayıfladı.

Carnival %1,4 kıymet kaybetti. Norwegian Cruise (NYSE:NCLH) ise %0,2 düşük süreç gördü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku