Genesis Digital Assets, Canaan’dan rekor sayıda Bitcoin madencilik aygıtı alıyor

0

İzlanda merkezli Bitcoin madenciliği şirketi Genesis Digital Assets, Canaan Creative’den 20.000 adet Bitcoin ASIC madencilik aygıtı alımı için bir sipariş verdiğini duyurdu.

Şirket tarafından 31 Ağustos tarihinde yapılan bir açıklamada, 20.000 adede ek olarak, Canaan tarafından 180.000 adede kadar yeni madencilik ekipmanı satın alma seçeneği verildiği belirtildi. Bu durum gerçekleşmesi halinde, şimdiye kadar tek bir siparişte satın alınan en büyük Bitcoin madencilik aygıt yatırımı olacak.

Yapılan bu yeni muahede, Genesis Digital Assets’in nisan ayında Canaan‘dan satın aldığı 93 milyon dolarlık bir siparişi de takip ediyor. Böylelikle şirket bu alana yatırım yapan dev şirketler ortasında birinci sıraları almış durumda.

Genesis Digital Assets’in kurucu ortağı ve idare heyeti lideri Abdumalik Mirakhmedov, yeni siparişlerin firmanın yenilenebilir güç kullanarak Kuzey Amerika ve Kuzey ülkelerindeki genişlemesinin bir kesimi olduğunu söyledi. Bitcoin madencilik firması, ağustos ayı itibariyle madencilik kapasitesinin 3,1 exahash hesaplama gücüyle 170 megavatın üzerinde olduğunu belirtiyor. Husus hakkında açıklama yapan lider, 2023 amaçlarını ise şu halde belirtiyor:

Genesis Digital Assets hakkında

Genesis Digital Assets birinci olarak, Marco Streng ve Marco Krohn tarafından 2013 yılında İzlanda’daki tesisleri olan bir bulut madenciliği işletmesi olarak kuruldu. 2017 yılına gelindiğinde, Streng ve Krohn, Mirakhmedov ve başka iki ortak Andrey Kim ve Rashit Makhat ile birlikte madencilik işine başladı. Lakin bu yeni madencilik operasyonunu, bu yılın başlarına kadar fon aradıkları ve 125 milyon dolarlık bir finansman cinsini kapatmalarına kadar, resmi olarak bir türlü başlayamadı.

Bu makale birinci olarak Muhabbit’te yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku