GM, tekrar bir iade davetinin akabinde Bolt satışını durdurdu ve paha kaybetti

0

Muharrir: Dhirendra Tripathi

Investing.com – General Motors payı (NYSE:GM) Pazartesi günü piyasa öncesinde %2,4 kayıp yaşadı. Şirket, yüksek voltajlı pil ekibinin yanma riskinden ötürü bir sefer daha iade daveti yaptıktan sonra Chevrolet Bolt elektrikli araçların satışını askıya alma kararı aldı.

Araba üreticisi, yeni iade davetinin sonucunda 1 milyar dolarlık ziyan görecek.

GM, Bolt elektrikli araba (EV) ile elektrikli arazi aracındaki (EUV) arızalı pil modüllerini yenileriyle değiştireceğini söyledi.

Araba üreticisi, iade davetinin Temmuz ayındaki davet dışında kalan tüm Bolt araçları kapsadığını söyledi. Bu davet şirkete 800 milyon dolara mal olmuştu.

GM ayrıyeten pil tedarikçisi LG’den ödeme iadesi isteyeceğini belirtti. Son davet, 2019-2022 yıllarındaki 73.000 ünitesi kapsıyor.

Reuters’e nazaran LG Electronics (KS:066570), GM için büsbütün LG Chemicals’a (KS:051910) ilişkin olan LG Energy Solution yan kuruluş tarafından üretilen pil modüllerini tedarik ediyor.

LG Chemicals payı ise bu gelişmelere cevaben %11 düşüş yaşadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku