Grayscale CEO’su Sonnenshein: “SEC’in Bitcoin ETF’lerini onaylaması gerekiyor”

0

En büyük kripto para holding hedge fonu Grayscale’in idare şurası lideri Michael Sonnenshein, Bitcoin ETF’lerinin SEC tarafından potansiyel onayına ait görüşünü paylaştı. Sonnenshein, düzenleyicinin neden Bitcoin vadeli süreçleri yerine bir spot Bitcoin ETF’yi onaylaması gerektiğini açıkladı.

SEC Lideri Gary Gensler kısa müddet evvel, spot bir BTC borsa yatırım fonu yerine bir Bitcoin vadeli ETF’sinin piyasaya girmesine müsaade vermeyi tercih ettiğini söz etmişti. Sonnenshein ise SEC’in bir Bitcoin spot ETF’sini onaylamadan evvel bir Bitcoin vadeli ETF’sinin yayınlanmasına müsaade vermesinin dar görüşlü bir atak olacağının altını çizdi.

Bu yılın başlarında Grayscale ve VanEck varlık idare şirketi Invesco, vb. dahil olmak üzere öteki birkaç şirket, onaylanmak üzere bir Bitcoin vadeli ETF müracaatında bulundu.

Grayscale CEO’su, SEC Lideri’nin geçmişte Bitcoin ile yaşadıkları belli meseleler nedeniyle spot ETF yerine Bitcoin vadeli süreç ETF’sini tercih ettiğini düşünüyor. Fakat Sonnenshein, hem Bitcoin spot hem de vadeli ETF’lerin tıpkı anda piyasaya girmesine müsaade verilmesi gerektiğine inanıyor.

“El Salvador’un Bitcoin alımı çok fazla ivme taşıyor”

Michael Sonnenshein ayrıyeten El Salvador hükümeti tarafından yapılan 21 milyon dolarlık Bitcoin alımı hakkında da açıklamalarda bulundu.

Bitcoin’i resmi para ünitesi olarak benimseyen küçük ülkenin bugün 400 Bitcoin satın aldığı bildirilmişti. Bugün Bitcoin’in El Salvador’da legal bir para bir,mi olarak kullanılmasının birinci günü.

Bu benimsemenin çok fazla ivme taşıdığını belirten Sonnenshein, El Salvador vatandaşları havale için BTC kullanmaya başladığında öbür ülkelerin de bu adımları takip edebileceğini düşünüyor.

Bu makale birinci olarak Kriptofoni üzerinde yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku