Gün Öncesi: Adobe, cadı üçlüsü, kölelikten kurtuluş günü

0

Müellif: Christiana Sciaudone

Investing.com – Hazine getirileri düşerken bugün izlemeye bedel olanlar teknoloji hisseleriydi.

Fed’in enflasyonun süreksiz olduğu niyeti yaygınlık kazanıyor ve Janney Montgomery Scott’a nazaran 10 yıllık getirilerdeki düşüş, “Fed haklıysa teknolojiye bir nebze yeşil ışık” yakıyor. Öbürleri daha az arz olduğunu söylüyor ve bu hareketin açıklaması da bu.

Bununla birlikte döngüseller, kıymet paylarından büyüme paylarına yönelen rotasyon ile gayret ederken düşük getirilerin net faiz marjına ziyan vermesi yüzünden finansal paylar de bankalar tarafından aşağı çekildi.

Artan dolar, Amerikan doları ile fiyatlanan emtiaları alt üst ettikçe altın vadeli süreçleri yaklaşık %5 düşüşle en son Nisan ayında gördüğü düzeylere geriledi. WTI de emtialardaki satış üzerine düşüş yaşadı.

İşte bugün piyasaları etkilemesi mümkün üç gelişme:

1. Adobe 

Adobe Systems Incorporated (NASDAQ:ADBE) karını raporluyor. Investing.com tarafından takip edilen analistler, 3,73 milyar dolar satış üzerine pay başına 2,81 dolar çıkar (EPS) bekliyor. Sonuçlar son üç çeyrektir iddiaları aşıyor.

2. Cadı üçlüsü

Bugün ne iktisat verisi ne de kaydadeğer bir kar raporu var lakin bu, sakin bir gün geçeceği manasına gelmiyor. Bugün cadı üçlüsü Cuması. Endeksler ile paylardaki opsiyon ve vadeli süreçlerin bitiş tarihi, bu da coşkulu ve dalgalı bir süreç gününe yol açabilir. Ya da açmaz. Bekleyip göreceğiz.

3. Kölelikten kurtuluş günü

New York Menkul Değerler Borsası aslında kapanma planı olmadığını söylerken ve Fed’in Cuma ve Pazartesi günleri olağan devam etmesi beklenirken federal tatil bugün ticaretin önüne geçmeyecek. Fakat borsa, Fed ve başka şirketler tatil planlarını değerlendirdiğinden gelecek yıl farklı bir kıssa yaşanabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku