Gün Öncesi: Airbnb, DoorDash ve Disney sonuçları

0

Müellif: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Temmuz ayı için nispeten zayıf gelen enflasyon ve önümüzdeki birkaç yıl için hükümetin daha gazla altyapı harcaması yapacağı beklentisi, Çarşamba günü S&P 500 ve Dow Jones Industrial Average paylarını yeni yükseklere gönderdi.

Temmuz ayı TÜFE okuması beklentileri karşıladı ve Fed’in, salgın devrinde ekonomiyi desteklemek için yürüttüğü tahvil alım faaliyetini azaltarak siyasette süratle sıkılaşmaya gideceğine dair tasaları yatıştırdı.

Senato, kıymetlendirme için Meclis’e iki harcama planı gönderdi – 1 trilyon dolarlık olan ve Lider Joe Biden’in yoksullukla çaba ve iklim değişikliği ile ilgili uğraşları içeren 3,5 trilyon dolarlık bir bütçe daha.

Hiçbir şeyin garantisi yok lakin ikiye bölünmüş bir Senato’nun, bir şeyleri tartışabildiğini görmek bile hissiyatı destekledi.

Bu gayretler ekipman üreticilerinin, materyal tedarikçilerinin, çelik üreticileri ile öteki endüstriyel, güç ve imalat paylarını destekliyor.

Emtia cephesinde ise petrol fiyatları Çarşamba günü yükseldi lakin beklenenden daha az düşüş yaşandığı görülen stok datalarının yarattığı hayal kırıklığı ile artışlar sonlu kaldı.

Lider Biden, Suudi Arabistan ve müttefikleri tarafından yönetilen petrol karteline üretimi artırmaları için baskı yaptı, bu da gaz fiyatlarını düşürecek ve Amerikan hanehalkının cüzdanlarındaki baskıyı azaltacaktır.

İşsizlik müracaatları ve ÜFE dataları bugün paylaşılacak.

İşte bugün piyasaları etkilemesi mümkün üç gelişme:

1. Airbnb kar raporu

Airbnb Inc (NASDAQ:ABNB) rapor sunacak ve ikinci çeyrekte 1,26 milyar dolar gelir üzerine pay başına 36 sent kayıp paylaşması bekleniyor. Ağırlama dalı salgından ötürü büyük zorluk yaşıyor ve analistler, delta varyantının yayıldığı bir ortamda şirketin genel görünümüyle ilgili yorumları dinliyor olacak.

2. DoorDash yarar raporu

Investing.com tarafından takip edilen analistlere nazaran DoorDash Inc’in (NYSE:DASH) 1,1 milyar dolar gelir ile pay başına 6 sent ziyan paylaşması bekleniyor.

3. Disney yarar raporu

Walt Disney Company (NYSE:DIS) için beklentiler, üçüncü çeyrekte 16,76 milyar dolar gelir ve pay başına 54 sent yarar paylaşması istikametinde. Analistler, tema parkları ve salgın vakti ortaya çıkan Disney+ yayın kanalıyla ilgili gelişmeler konusunda idarenin açıklamalarını dinliyor olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku