Gün Öncesi: Brown Forman, Campbell Soup, istihdam raporları

0

Muharrir: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Pay senetleri paha kaybetse de yeniden de rekor düzeylerde süreç görmeye devam etti. S&P 500 endeksi arka arda yedinci ayı da çıkarla bitirme yoluna girdi.

S&P Ağustos ayında %3 artışa 2018’den beri en uzun çıkar zincirine sahip olmuş olacak.

Yatırımcılar salgın ve para siyasetinin gidişatı ile ilgili temkinli olmaya devam etse bile güçlü bir iktisat ve son periyot için güçlü kurumsal yararlar, ABD pay senedi piyasalarını destekledi.

Cuma günü yayınlanacak olan Ağustos ayı istihdam raporu, Fed’in Eylül toplantısına tabanı hazırlayabilir.

Delta varyantından ötürü artan koronavirüs olaylarının, iktisattaki toparlanmayı engelleyebileceğine dair telaşlar yüzünden ABD tüketici itimadı Ağustos ayında altı ayın düşük düzeylerine geriledi.

Salı günü yayınlanan Conference Board anketi, tüketicilerin işgücü piyasasıyla ilgili daha az optimist olduğunu ve mesken, araç yahut mesken eşyası satın almaya daha az meyilli olduğunu gösterdi. Durum bu türlü olursa arka arda iki çeyrek boyunca büyük bir büyüme yaşamış olan tüketici harcaması, bu çeyrekte yavaşlayacak.

Bugün piyasaları etkilemesi mümkün üç gelişme:

1. Brown Forman çıkar raporu

Jack Daniels viski ve Finlandia votka üreticisi Brown Forman (NYSE:BFb), Investing.com tarafından takip edilen analistlere nazaran birinci çeyrekte 830,12 milyon dolar gelir üzerine pay başına 39 sent kar paylaşabilir.

2. Campbell Soup yarar raporu

Campbell Soup Company (NYSE:CPB) için beklentiler, dördüncü çeyrek için 1,81 milyar dolar gelir ile pay başına 47 sent kar tarafında.

3. ADP raporu

Çarşamba günü yayınlanacak olan ADP raporunun, Ağustos ayında özel şirketlerdeki iş imkanlarında Temmuz ayında görülen zayıf artışlara nazaran artış yaşandığını göstermesi bekleniyor.

Patronlar ay bazında 613.000 iş ekledi. Bu, tıpkı vakitte Şubat ayından beri görülen en ufak artışın yaşandığı Temmuz ayındaki 330.000 iş imkanına nazaran artış demek. Rapor TSİ 15.15’te yayınlanacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku