Gün Öncesi: Darden Restaurants, BlackBerry, FedEx Corporation

0

Muharrir: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Teknoloji öncülüğündeki bir ralli NASDAQ Composite endeksini bir öteki rekora koşturduktan sonra ve yatırımcılar, Fed yetkililerinden gelen enflasyon açıklamalarını sindirdikçe borsa sakinleşti.

Atlanta Fed Lideri Raphael Bostic Çarşamba günü 2022 sonlarında faiz artırımı öngören 7 FOMC üyesinden biri olduğunu söyledi.

Bostic, yaptığı bir konuşmanın akabinde gazetecilere verdiği demeçte iktisadın, Fed’in tahvil azaltımına başlamasının önünde duran “önemli ilerleme” pürüzünü karşılamaya yaklaştığını söyledi.

Teknoloji rallisi düşük büyüme ve stabil enflasyon etrafı beklentileri ile desteklendi.

Lakin fiyatların gitgide yükseldiğine dair işaretler var. Var olan konut fiyatları, kıt envanter nedeniyle mayıs ayında rekor düzeye yükseldi.

Büyük bankalar, Fed’in yıllık gerilim testini geçtikleri varsayılarak temettü ve pay senedi geri alımlarında milyarlarca dolar ödeme için yeşil ışık yakılmasını istiyor.

Bugün piyasaları etkilemesi mümkün üç gelişme:

1. Dışarıda yeme trendi geri döndü

Olive Garden ve Longhorn Steakhouse’un ana şirketi Perşembe günü mali dördüncü çeyrek sayılarını paylaşacak. Investing.com tarafından izlenen analistlere nazaran Darden Restaurants Inc (NYSE:DRI) için beklentiler, 2,17 milyar dolar gelir üzerine pay başına 1,76 dolar kar istikametinde.

2. Revaçta olan paylar yeniden mi yükseliyor?

Bir vakitler yüksek güvenlikli anlık iletileşme cep telefonlarıyla tanınan ve artık ferdi yatırımcıların gözdesi olan BlackBerry Ltd (NYSE:BB), 2022 mali yılının birinci çeyreği için rapor sunacak. 168,25 milyon dolar gelire karşılık pay başına 5 sent yarar paylaşması bekleniyor.

3. Özel teslimat

Salgın sırasında teslimatta yaşanan patlamanın avantajını yaşayan FedEx Corporation’un (NYSE:FDX), 2021 mali dördüncü çeyreği için 21,46 milyar dolar gelir üzerine pay başına 4,97 dolar yarar raporlaması bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku