Gün Öncesi: Dave & Busters, birinci işsizlik müracaatları, devam eden işsizlik müracaatları

0

Muharrir: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Yatırımcılar Delta varyantının yayılmasının korkusunu yaşarken Çarşamba günü pay senetleri düşüşe geçti.

Bu tasalar Fed’in, ekonomik teşviki azaltmak için aylık tahvil alımlarını ne vakit ve ne kadar azaltmaya başlayacağına dair belirsizlikle daha da arttı.

Herkes Fed’in önünde sonunda aksiyon alacağını bekliyor fakat hala bu yıl mı yoksa gelecek yıl mı olacağı konusunda tartışılıyor. Fed bölge bankalarından iktisatla ilgili raporların bir derlemesi olan periyodik Bej Kitabında, Ağustos ayında iktisadın “biraz küçüldüğünü” söyledi.

Çarşamba günü Fed’in söylediğine nazaran koronavirüs olaylarındaki artış yemek, seyahat ve turizm dallarını vurdu. Genel olarak iktisatta, salgının geri dönüşü ve bununla bir arada artan fiyatlarla işgücü kıtlığı görülüyor.

Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), kripto kredi eseri çıkarma planlarını hayata geçirdiği takdirde Coinbase Küresel Inc’i COIN dava etmekle tehdit ettikten sonra şirket payı düşüş yaşadı. PayPal Holdings Inc PYPL payı de Japonya’nın “şimdi al sonra öde” firması Paidy’yi alacağını söyledikten sonra paha kaybetti.

Bugün piyasaları etkilemesi mümkün üç gelişme:

1. Cümbüş geri mi döndü?

Kısmen restoran, kısmen bar ve kısmen oyun salonu olan Dave & Buster’s Entertainment PLAY, Investing.com tarafından takip edilen analistlere nazaran 356,6 milyon dolar gelir üzerine pay başına 56 sent kâr paylaşabilir. Şirket, cümbüş dalının salgından nasıl toparlandığını gösteren bir temsil olabilir. Yatırımcılar, yılın kalanı için şirketin görünümüne ait açıklamaları dinliyor olacak.

2. Birinci işsizlik müracaatları

Geçen hafta hükümetin Ağustos raporu zayıftı. Perşembe günü hükümet, birinci işsizlik müracaatlarını paylaşacak. ABD’de birinci sefer işsizlik başvurusu yapan kişi sayısının 335.000 olması bekleniyor. Rapor 15.30’da paylaşılacak.

3. Devam eden işsizlik müracaatları

Muhtemelen daha da ilginci, işsizlik yardımı almaya devam eden kişi sayısı olacak, bilhassa de ekstra salgın yardımı bitmişken. ABD’de devam eden müracaatların, bir evvelki hafta görülen 2,748 milyondan 4 Eylül ile biten haftada 2,744 milyona düşmüş olması bekleniyor. Bu data de tıpkı vakitte açıklanacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku