Gün Öncesi: Dollar Tree, Gap ve Peloton çıkar raporları

0

Müellif: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Yarı iletken ve banka paylarındaki karla beslenen pay senetleri, Çarşamba günü yükselmeye devam etti ve S&P 500 ve NASDAQ Composite endekslerini yeni rekor düzeylere ulaşma yoluna soktu.

Delta varyantından ötürü artan olay sayılarının toparlanmayı bozacağına dair devam eden tasalara karşın pay senetlerine ziyan verecek olumsuz haber pek yoktu. S&P birinci sefer 4.500’ü geçti.

Yatırımcıların gözü Fed’in Jackson Hole toplantısında ve merkez bankasının tahvil alım programının gidişatına dair tartışma yaşanabilir.

ABD Hazine verimlerindeki artış finans paylarına yardımcı oldu. Bilhassa bankalar, kredilerindeki ekstra kâr takviyesinden faydalandı.

Bugün piyasaları etkilemesi beklenen üç gelişme:

1. Dollar Tree raporu

Investing.com tarafından takip edilen analistlere nazaran Dollar Tree Inc (NASDAQ:DLTR) için beklentiler, 6,44 milyar dolar gelir üzerine pay başına 1,02 dolar kar tarafında. Geçen yıla kıyasla yaşanan zorluğa karşın perakendeciler son çeyrekte beklentileri aştı.

2. Gap raporu

Gap Inc’in (NYSE:GPS) ikinci çeyrek için 4,11 milyar dolar gelir ile pay başına 45 sent kar paylaşması bekleniyor. Giysi firması okula ve ofislere dönüş ile dayanak gördü. analistler, Delta varyantının alışverişi sekteye uğratıp uğratmadığına dair rastgele bir sinyali takip edecek.

3. Peloton raporu

Peloton Interactive Inc (NASDAQ:PTON), spor salonlarının kapanması ile insanların konutta spor yapmak zorunda kalmasından ötürü geçen yıl hayli kazandı. Artık temel soru, Peloton ve pandemiden kazanan öteki isimlerin bu ivmeyi koruyup koruyamayacağı. Firmanın dördüncü çeyrekte 923,52 milyon dolar gelir üzerine pay başına 44 sent ziyan paylaşması bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku