Gün Öncesi: GameStop, Lululemon, JOLTs raporu

0

Müellif: Dhirendra Tripathi

Investing.com – ABD piyasaları, uzun hafta sonu tatilinin akabinde Salı günü karışık seyretti. Genel piyasadaki düşüşe rağmen teknoloji payları kazandı.

Endüstriyel ve gayrimenkul bölümü, ekonomik toparlanmadaki yavaşlama kaygıları ile düşüş yaşadı. Fed bu ay toplanacak lakin son yayınlanan güçsüz iktisat bilgileri yüzünden tahvil alımlarını azaltma kararını yıl sonuna erteleyebilir.

Geçen hafta hayal kırıklığı yaratan iş dataları, ekonomik toparlanmanın yavaşladığına dair tasaları artırdı. Yeniden de Fed’in sakinleştirici açıklamalarının akabinde son haftalarda rekor yükseklere çıktı.

Düşük faiz ve tahvil alımı biçimindeki mali teşvik karşısında, artan Delta enfeksiyonları ve ekonomik toparlanmaya muhtemel tesirleri var.

Kurumsal gelişmelerde: Ryanair’in, on milyarlarca dolar kıymetindeki 737 MAX 10 jet uçak siparişi ile ilgili görüşmeleri bitirdiğini söylemesinin akabinde Boeing Co BA payları düşüş yaşadı.

Ve kripto cephesinde ise Bitcoin, Salı günü yaklaşık %11 düşüş yaşarken öteki kriptoların birçoğu da kaybetti. El Salvador, Bitcoin’i yasal bir para olarak kabul edeceğini söyleyen birinci ülke oldu. Bu, vatandaşların bakkaliyeden konuta kadar her şeyi Bitcoin ile alabilecekleri manasına geliyor.

İşte bugün piyasaları etkilemesi mümkün üç gelişme:

1. GameStop

Herkesin sevgilisi GameStop Corp GME, Çarşamba günü ikinci çeyrek sonuçlarını paylaşacak. Investing.com’un takip ettiği analistlere nazaran görüntü oyunu perakendecisi, 1,12 milyar dolar gelir üzerine pay başına 66 sent ziyan paylaşabilir.

2. Pandeminin sevgilisi

Geçen yıl salgından ötürü uygulanan kısıtlamalar esnasında evde-kal trendinden büyük yarar gören Lululemon Athletica Inc LULU, ikinci çeyrek için 1,33 milyar dolar gelir ile 1,18 dolar pay başına yarar paylaşabilir. Analistler, ofis hayatına kademeli olarak tekrar dönülmesiyle şirketin görünümünü merak ediyor.

3. JOLTs dataları

Patronlar, Haziran ayındaki 10,073 milyon iş imkanına karşı Temmuz ayında 10 milyon iş imkanı yaratmış olabilir. Çalışma Bakanlığı, İş İmkanları ve İşgücü Zaman Oranı Anketi’ni (JOLT) Çarşamba günü TSİ 17.00’da paylaşacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku