Gün Öncesi: Hormel Foods, Broadcom, DocuSign

0

Müellif: Dhirendra Tripathi

Investing.com – S&P 500 ve NASDAQ Composite rekor kırmaya devam ederken Dow Jones Industrial Average Çarşamba günü çoğunlukla sakin seyretti. Nasdaq son dakikalarda rekor bir kapanış daha yapma yoluna girmişti.

Yatırımcılar, muhtemelen özel istihdamın Ağustos ayı raporunun yarattığı hayal kırıklığından aldıkları cüretle teknoloji payları satın aldı. Rapor, Fed’in teşviki bitirmek için çabuk etmesine gerek olmadığını gösterdi.

Apple Inc (NASDAQ:AAPL) bu hafta ikinci rekor düzeyine ulaştı.

ABD imalat aktivitesi, güçlü sipariş büyümesi ile Ağustos ayında beklenmedik biçimde yükseldi. Günün erken saatlerinde yayınlanan Asya ve Avrupa fabrika aktivitesi bilgileri de geçen ay ivme kaybedildiğini gösterdi.

Petrol üreten büyük ülkeler, kademeli üretim artışı planına sadık kaldığından petrol fiyatları yükselirken analistler, İda Kasırgası’nın endüstriye verdiği ziyanı değerlendirmeye devam ediyor. Kapanan rafinerilerin tekrar açılması haftaları bulabilir.

Bugün piyasaları etkilemesi olası üç gelişme:

1. Besin kar raporu

Hormel Foods Corporation (NYSE:HRL), besin endüstrisindeki tedarik zinciri sıkıntıları ve artan girdi maliyetleri ortasında Perşembe günü rapor sunacak. Investing.com tarafından takip edilen analistlere nazaran 2,69 milyar dolar gelir üzerine pay başına 39 sent çıkar raporlaması bekleniyor.

2. Çip çıkar raporu

Tedarik zincirindeki darboğazlar demişken; birçok şey ortasında ferdî elektronik aygıt ve araba üretimini de etkileyen çip endüstrisindeki genel eser kıtlığından bahsetmek gerek. Perşembe günü analistler, çip üreticisi Broadcom Inc’in (NASDAQ:AVGO) güncellemesini dinliyor olacak. Üçüncü çeyrek için 6,76 milyar dolar gelir ile pay başına 6,88 dolar paylaşması bekleniyor.

3. Pandeminin kazanan isminin çıkar raporu

DocuSign (NASDAQ:DOCU) geçen yıl uzaktan çalışma trendi ile çok kazandı ve analistler, çalışanların ofislere dönmesi ile şirketin ne planladığını duymak istiyor. İkinci çeyrekte 488,71 milyon dolar gelir üzerine pay başına 40 sent kar paylaşabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku