Gün Öncesi: Salesforce, Snowflake, Ulta Beauty

0

Müellif: Dhirendra Tripathi

Investing.com – S&P 500ve NASDAQ Composite, Salı günü rekor kırma yolunda ilerliyordu. Pfizer’in Covid-19 aşısının tam onay alması ile er ya da geç toparlanmanın yaşanacağı umutları artarken petrol ve seyahat payları yükseldi.

Carnival (NYSE:CUK) Corporation (NYSE:CCL) üzere yolcu gemisi operatörlerinin payları, kumarhane şirketleri MGM Resorts International (NYSE:MGM) ve Wynn Resorts Limited’de (NASDAQ:WYNN) olduğu üzere yükseldi. Havayolu payları de bedel kazandı.

Delta varyantından ötürü artan Covid-19 enfeksiyonları, ekonomik toparlanmanın yavaşlayacağına dair tasalar yüzünden bu ay Wall Street’i sarstı.

Pazartesi günü FDA, Pfizer Inc (NYSE:PFE) ile BioNTech SE’nin (NASDAQ:BNTX) dağıtımını birlikte yaptığı Covid-19 aşısına tam onay vererek aşılı insan sayısının artacağı ve virüs yayılımının duracağı umutlarını arttırdı.

Bu hafta Fed yetkilileri, Jackson Hole yıllık sempozyumuna başlayacak. Lider Jerome Powell’ın, merkez bankasının bir sonraki atağıyla ilgili kimi ipuçları vermesi bekleniyor. Pek çok kişi Fed’in, aylık tahvil alımını azaltmaya başlayacağını düşünüyor fakat ne vakit ve ne kadar olduğu hala tartışma konusu.

Analistler ayrıyeten ham petrol stoklarıyla ilgili Çarşamba günü yayınlanacak olan hükümet datalarını bekliyor. Personel Bayramı’na yaklaşırken bu rapor, petrol ticareti ve petrol payları için belirleyici olabilir.

Bugün piyasaları etkilemesi mümkün üç gelişme:

1. Salesforce yarar raporu

Investing.com tarafından takip edilen analistlere nazaran Salesforce.com Inc (NYSE:CRM), Çarşamba günü ikinci çeyrek raporunda 6,24 milyar dolar gelir üzerine pay başına 92 sent çıkar paylaşabilir. Bulut tabanlı müşteri bağları idaresi yazılımı üreticisi, rapor sunacak son büyük teknoloji şirketlerinden biri.

2. Snowflake kar raporu

Snowflake Inc (NYSE:SNOW) için beklentiler, ikinci çeyrekte 256,13 milyon dolar gelir ve pay başına 14 sent kayıp paylaşması tarafında. Şirket, salgına karşın süratle yükselen bulut tabanlı depolama hizmetleri sunuyor.

3. Ulta kar raporu

Ulta Beauty Inc’in (NASDAQ:ULTA) ikinci çeyrekte 1,74 milyar dolar gelir üzerine hise başına 2,50 dolar çıkar paylaşması bekleniyor. Kozmetik ve hoşluk eseri perakendecisinin, işe ve okula dönüş ile avantaj elde etmesi bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Mesajları Oku